שירים מספרי סימן קריאה: 
אנתולוגיה מצטברת
שלושה שירים / נתן זך

 

  חפש
  חיפוש מתקדם
  סל ההזמנות
  מקור
  תרגום
  הספריה הקטנה
  הספריה החדשה לשירה
  לטינו בעריכת טל ניצן
  קלאסיקה
  עיון ותיעוד
  אנתולוגיות
  מארזים
  כתב-העת סימן קריאה
  קיים בדיגיטלי
  מתנה למצטרפים חדשים
  בתוכנית העבודה
  כתבי יד
  הוצאת הקיבוץ המאוחד
  המלצת השבוע
  שירים בסימן קריאה
  הישארו מעודכנים
  תוצאות חיפוש של  סוג כל התוצאות , סדרה כל התוצאות , שפת המקור כל התוצאות , תרגום נילי מירסקי  בקטגוריה  ספרים
  אאורה פלוס
  מאת: קרלוס פואנטס, פוקנר, פושקין
  במרכז הספר נובלת המסתורין הנודעת של פואנטס, "אאורה". מצטרפים אליה "קונסטנסיה", נובלה נוספת שלו על משולש-יחסים, והסיפורים "מלכה פיק" של פושקין ו"ורד לאמילי" של פוקנר, שעקבותיהם ניכרים ב"אאורה".
  אבות ובנים
  מאת: איוואן טורגנייב
  ב`אבות ובנים`, הגדול והמורכב ברומאנים של טורגנייב, מצויות כמה וכמה מן הסצנות המטלטלות ביותר בספרות העולמית. הספר זוכה כאן לתרגום חדש של נילי מירסקי, וככל תרגומיה הוא מלאכת-מחשבת.
  אידיוט (א', ב')
  מאת: פ.מ. דוסטוייבסקי
  הנסיך מישקין אינו נוקט שום עמדה בחיים שעשויה להגדיר את התנהגותו ולהגביל את אנושיותו הטהורה. התנהגויותיו הן בלתי-עקביות ואקסצנטריות בתכלית. אבל דווקא משום כך הוא מפליא לראות את היחסיות של כל אשר מפריד בין בני-האדם ומעניק רצינות כוזבת לחיים.
  העולם האחרון
  מאת: כריסטוף ראנסמאייר
  תרגום מופת של נילי מירסקי לטקסט מרהיב ביופיו. בקיסרות הרומית מַגלה הקיסר אוגוסטוס את המשורר המהולל אובידיוס, שכתיבתו מאיימת על השלטון. בעקבות השמועה על מותו יוצא אחד מחסידיו הצעירים למסע רב-תלאות כדי להתחקות על עקבותיו של המשורר, ולמצוא את יצירתו האחרונה – `מטאמורפוזות` – שהועלתה באש.
  חיל הפרשים ועוד סיפורים
  מאת: איסאק באבל
  הפרוזה של באבל (1940-1894) נחשבת לאחת מפסגות הסיפורת של המאה העשרים. בלשון תמציתית, דחוסה עד קצה גבול היכולת, בתמונות רוויות אכזריות ויופי, מעצב באבל בסיפוריו רסיסי חיים של עולם במשבר.
  מוות בוונציה
  מאת: תומאס מאן
  מפסגות הסיפורת של המאה העשרים והנובלה המפורסמת ביותר של תומאס מאן. גוסטאב פון אשנבאך, סופר המקדיש את חייו לכתיבה במשמעת שאין חמורה ממנה, נתקף יום אחד, בערוב ימיו, איזה תסיסה סוחפת, תחושה של להט נעורים עורגים אל המרחק – וכך הוא מוצא עצמו מתגלגל לוונציה.
  מוות בוונציה וסיפורים אחרים
  מאת: תומאס מאן
  ארבעה סיפורים ממיטב יצירתו של תומאס מאן כולל הקובץ הזה: "מוות בוונציה", "מאריו והקוסם", "לוּאיזכֶן" ו"טוניו קרֶגֶר", כולם בתרגומה של נילי מירסקי.
  נייטוצ'קה / לילות לבנים
  מאת: פ.מ. דוסטוייבסקי
  שתיים מן היצירות החשובות המעטות שכתב דוסטוייבסקי הצעיר. `לילות לבנים` הוא פנינה ספרותית מלאת חן והומור. `ניֶטוצ`קה` הוא הניסיון הראשון של דוסטוייבסקי בכתיבת רומאן פסיכולוגי – המעבדה שממנה התפתחו הרומאנים הגדולים שלו.
  נפשות מתות, סיפורים פטרבורגיים
  מאת: ניקולאי ו. גוגול
  ניקולאי ואסילייביץ' גוגול נחשב בעיני רבים לגדול כותבי הפרוזה הרוסית בכל הזמנים ("כולנו יצאנו מבין קפלי האדרת של גוגול", אומרים שאמר דוסטוייבסקי). כאן שתי הפסגות שלו, יחדיו.
  סיפורי הופמן | מחודש
  מאת: את"א הופמן
  באוסף זה מקובצים חמישה מסיפוריו הנודעים ביותר של את"א הופמן, גדול סופרי הרומנטיקה הגרמנית, שהשפיע השפעה עצומה על הספרות האירופאית כולה מרוסיה במזרח ועד צרפת במערב. נילי מירסקי חידשה את תרגומה המופתי לקראת מהדורה זו והוסיפה אחרית דבר.
  סיפורים מן הפרובינציה
  מאת: א.פ. צ'כוב
  ב`סיפורים מן הפרובינציה` נאספו כמה מן הפנינים היותר נדירות ביצירתו של צ`כוב, בתרגום מופת של נילי מירסקי. חלק מסיפורים אלה מתורגם לעברית לראשונה, וכולם יש בהם כדי לחשוף מאחורי החיוך הסלחני והרחום של מחברם מבט שכולו אירוניה.
  סיפורים פטרבורגיים
  מאת: ניקולאי ו. גוגול
  ספר זה מביא את כל הסיפורים הפטרבורגיים של גוגול, שנכתבו בשנות השלושים של המאה ה-19, וביניהם "האדרת" ו"האף", מיצירות הספרות החשובות שנכתבו אי-פעם. הגרוטסקה הגוגולית, תערובת של אימה, צחוק ואבסורד, חוגגת כאן במלוא פראותה.
  שבעה סיפורי דיוקן
  מאת: משה רון (עורך המבחר)
  שבעת הסיפורים שכינס משה רון – של בלזק, גוגול, א.א. פּוֹ, תיאודור שְׁטוֹרם, הארדי והנרי ג`יימס – הם מן הקלאסיקה של הספרות המערבית במאה ה-19. כולם מספרים על ציור או פיסול של דיוקן אדם. בכל הסיפורים כוללות הנסיבות של מעשה-הייצוג אלימות, הרס ומוות.
  תריסר רוסי
  מאת: ולאדימיר נאבוקוב
  ב`תריסר רוסי` 13 סיפורים מבריקים, שנכתבו במקורם ברוסית, ובהם "אביב בפיאלטה" המפורסם, הטוב שבסיפוריו הקצרים של נאבוקוב.
   

  הספריה החדשה ספרי סימן קריאה / הוצאת הקיבוץ המאוחד, ת.ד. 2104, בני ברק 5112002, טל. 03-5162704
   בניית אתריםבניית אתריםעיצוב: נעה לנדמן-שדה