שירים מספרי סימן קריאה: 
אנתולוגיה מצטברת
שלושה שירים / נתן זך

 

  חפש
  חיפוש מתקדם
  סל ההזמנות
  מקור
  תרגום
  הספריה הקטנה
  הספריה החדשה לשירה
  לטינו בעריכת טל ניצן
  קלאסיקה
  עיון ותיעוד
  אנתולוגיות
  מארזים
  כתב-העת סימן קריאה
  קיים בדיגיטלי
  מתנה למצטרפים חדשים
  בתוכנית העבודה
  כתבי יד
  הוצאת הקיבוץ המאוחד
  המלצת השבוע
  שירים בסימן קריאה
  הישארו מעודכנים
  הצל של גופו של העגלון
  מאת: פטר וייס
  כאשר פירסם פטר וייס את הרומאן הקצר שלו בגרמניה ב-1960, הוא זכה מיד לתהילה של פורץ-דרך בסיפורת. הקריאה בתרגום העברי החדש המופתי של אילנה המרמן מגלה לא רק שעוצמתו של הספר עומדת עד היום, אלא גם עד כמה הופעתו המחודשת בעברית היא בריזה משיבת-נפש.
  סוס אחד נכנס לְבָּר | זוכה פרס מאן בוקר
  מאת: דויד גרוסמן
  הופעת סטֶנדאַפּ במרתף בנתניה הולכת ומשתבשת, מתפוררת לעיני הקהל. האנשים היו קמים ועוזבים, או מורידים את אמן-הסטנדאפ הוותיק מן הבמה בשריקות בוז, אלמלא נמשכו כבחבלי קסם להציץ לגיהינום של אחר.
  נפשות מתות
  מאת: ניקולאי ו. גוגול
  `נפשות מתות` – הרומאן הגאוני והמדהים על התוהו-ובוהו של ההבלוּיות והעמדות-הפנים שמהן עשויה, טלאי על גבי טלאי, הרֵיקוּת של המצב האנושי; פסגת יצירתו של גדול סופרי רוסיה – מוגש כאן בתרגום עדכני, מבריק ורענן, של רִנה ליטוין, ולראשונה בעברית עם "החלק השני".
  צילה
  מאת: יהודית קציר
  עשרים-וחמש שנה חיה צילה בכפיפה אחת עם בעלה, אבי חמשת ילדיה, ועם אהובה. יהודית קציר עוקבת לאורך מאה שנה אחרי צילהּ של צילה, האם המיתולוגית של השושלת המשפחתית, ברומאן שלקראתו הכשירה את עצמה במשך שנים רבות.
  אִמרות משפחה
  מאת: נטליה גינצבורג
  את `אִמרות משפחה` כתבה נטליה גינצבורג כמעט באמצע הקריירה הספרותית המרשימה שלה, לאחר שכבר היתה מאחוריה שורת רומאנים מופתיים. אבל הרומאן הזה הוא שהפך בבת-אחת אותה גם לסופרת של המוני קוראים: למעלה מחצי מיליון באיטליה עצמה.
  ניאבק בַּצללים
  מאת: לידיה ז'ורז'
  במאה הימים שיבואו לאחר ליל המילֶניום ישתנו כליל חייו של אוּשוואלדוּ קאמפּוּש, פסיכואנליטיקאי טוב-לב, השקוע במסירוּת בסיפורים שמדברים מטופליו בקליניקה שלו. ז`ורז` כתבה רומאן סוחף שחוכמת העלילה שלו, הממירה חקירה נפשית פרוידיאנית במותחן-פשע, היא לא פחות מגאונית.
  של עכברים ואנשים
  מאת: ג'ון סטיינבק
  אחת הנובלות העזות ביותר בכל הספרות האמריקנית, לראשונה בעברית. לני, ענק רפה-שכל, וחברו ג`ורג`, נודדים כפועלים שכירים מחווה לחווה בקליפורניה, ומטפחים חלום על חווה משלהם. בחווה החדשה שהם מגיעים אליה נפתחת לראשונה אפשרות מעשית למימוש החלום.
  גירושים מאוחרים – מהדורת 2010
  מאת: אברהם ב. יהושע
  יהודה קמינקא מגיע מארצות-הברית לישראל לתשעה ימים כדי להתגרש סוף-סוף מאשתו נעמי, המאושפזת זה חמש שנים במוסד לחולי-נפש. מעבר לאוקיינוס מחכה לו אשה חדשה ותינוק בבטנה. נוסח מחודש, בתוספת פרק עשירי, של אחד הרומאנים המז`וריים והמרגשים של יהושע.
  יאיר הורביץ: כל השירים
  מאת: יאיר הורביץ
  כל שיריו של יאיר הורביץ, מגדולי המשוררים בעברית במחצית השנייה של המאה העשרים. שירים אלה הם פִּריים של כמעט שלושה עשורי כתיבה, שנקטעו במותו של המשורר (1988), בהמתינו בבלגיה לניתוח להשתלת לב. הספר ראה אור במלאת עשרים שנה למותו.
  מסיבה של אחרים
  מאת: ליליאָנה הֶקֶר
  אחד-עשר סיפורים ונובלה שבחרה טל ניצן מן המיטב של ליליאנה הקר, אחת הסופרות החשובות בדרום-אמריקה. בטכניקה סיפורית צלולה ומדויקת מנפצת הקר אחת לאחת את האמונות על התא המשפחתי או הזוגי: על אהבת אם, אחווה, נאמנות והגנה.
  לוויה בצהריים | בעטיפה חדשה
  מאת: ישעיהו קורן
  'לוויה בצהריים' הקדים את זמנו: כתיבתו הסתיימה ב-1967, אבל רק כעבור כרבע מאה יכלו הקוראים להעריך את המקוריות ואת הנועזות של הרומאן הזה, שאין דומים לו בספרות העברית. המהדורה החדשה היא מחווה לסרטו של אדם סנדרסון על-פי הרומאן.
  אשה בורחת מבשורה
  מאת: דויד גרוסמן
  אורה, שבנה החייל יוצא למבצע צבאי גדול, בורחת מביתה כדי לא להתענות בציפייה לבשורה הרעה, שאין לה ספק כי תגיע; כסרבנית-בשורה אולי בכלל תוכל למנוע אותה ולהציל את בנה. בדרכה אל הגליל היא כמעט חוטפת את אברם, אהוב נעוריה, ובמשך ימים ולילות היא נודדת אתו על-פני הארץ.
  סיפורים מאזור השלווה
  מאת: יוסל בירשטיין
  בשלוש שנות חייו האחרונות עסק בירשטיין בכתיבת קובץ סיפורים שקרא לו `סיפורים מאזור השלווה`, ביניהם סיפורים שדומה שהם מפסגות יצירתו. בירשטיין מתגלה בהם כנפש מרתקת, מלאה אמפתיה ואירוניה (בעיקר אירוניה עצמית), אשר הבילוי במחיצתה לאורך ספר שלם הוא חוויה נדירה.
  בית חפץ
  מאת: דב קמחי
  הופעתו המחודשת של הרומאן `בית חפץ` היא גילוי של אחד הרומאנים המצוינים והמפתיעים של הספרות העברית, ושל סופר שכוח. `בית חפץ` נכתב בירושלים בשנים 1939-1930, אך ראה אור רק אחרי מלחמת תש"ח, ב-1951. הנוסח המתפרסם בספריה החדשה נערך מחדש בידי מנחם פרי.
  דברי ימי מינזר
  מאת: ז'וזה סאראמאגו
  ספרו פורץ-הדרך של סאראמאגו, שעימו זכה להכרה עולמית. "אותה דרך כתיבה רבת-פיתולים, פעמים אירונית ורוננת ופעמים מקוננת ומתעלה לקרשנדו טראגי, היא הסגולה העושה את `דברי ימי מנזר` לרומאן נפלא". (יורם ברונובסקי)
  1234 הבא

   

   

  הספריה החדשה ספרי סימן קריאה / הוצאת הקיבוץ המאוחד, ת.ד. 2104, בני ברק 5112002, טל. 03-5162704
   בניית אתריםבניית אתריםעיצוב: נעה לנדמן-שדה