שירים מספרי סימן קריאה: 
אנתולוגיה מצטברת
ציור נאיבי / מאיר ויזלטיר

 

  חפש
  חיפוש מתקדם
  סל ההזמנות
  שבוע הספר 2022
  מבצע קלאסיקה עולמית
  מארזים בחצי מחיר
  הספריה הקטנה ב-29 ₪
  מציאוֹת
  מקור
  תרגום
  הספריה החדשה לשירה
  לטינו בעריכת טל ניצן
  קלאסיקה
  עיון ותיעוד
  אנתולוגיות
  כתב-העת סימן קריאה
  קיים בדיגיטלי
  מתנה למצטרפים חדשים
  אנשי הספריה ממליצים
  בתוכנית העבודה
  כתבי יד
  הוצאת הקיבוץ המאוחד
  המלצת השבוע
  שירים בסימן קריאה
  הישארו מעודכנים

  ההמלצות של:

  משה רון, מתרגם 'המצאת הבדידות'  האנשים הכחולים: סיפורים צפון-אמריקאיים


  כדי ליצור הקשר לסיפוריו של ריימונד קארבר שכבר תרגמתי, והתקבלו יפה בקרב קוראי העברית, החלטתי ליצור אסופה של סיפורים קצרים אמריקאיים וקנדיים, שתיתן תמונה רחבה ומגוונת יותר של תרבות הסיפור הקצר שממנה ובתוכה צמחה אמנות הסיפור שלו. אני חוזר היום אל האנתולוגיה הזאת, שמכנסת 25 סיפורים של 25 סופרים שונים שנכתבו בשנות ה-80, והיא נראית לי רעננה כפי שהיתה לפני חצי יובל שנים. תמצאו כאן את הסיפור הקצר היחיד של טוני מוריסון, לצד שמות מוכרים כמו ריצ'רד פורד, טוביאס וולף, אליס מנרו, אבל גם שמות שהיו אז חדשים כמו ג'מייקה קינקייד ודניס ג'ונסון, ואפילו אלמוני אחד, מכר שלי, שמעולם לא פרסם ספר (דפדפו בספר ואולי תגלו מיהו).
  שבעה סיפורי דיוקן


  האנתולוגיה הזאת, שככל הידוע לי אין דומה לה בשום שפה אחרת, מכנסת שבעה סיפורים קצרים ונובלות מן המאה ה-19. המכנה המשותף תמאטי: בכולם מסופר איך נוצר דיוקנו של מישהו ומה קרה אחר כך. עשיית צלם אדם היא מעשה שיש בו יותר משמץ סכנה, כפי שיודע כל מי שנתן דעתו על יחסו של הדמיון המאגי והמיתולוגי לסוגיה זו. על כן אין תימה שבסיפורים אלה, שכתבו שבעה סופרים בני חמש אומות שונות (בלזאק, גוגול, הות'ורן, פו, תיאודור שטורם, תומס הארדי והנרי ג'יימס), הנסיבות האופפות את עשיית הדיוקן כוללות תמיד אלימות ממשית או סימלית, הרס ומוות. גם למיטיבי קרוא יזומנו כאן כמה הפתעות מעניינות.  ---

  משה רון הוא עורך ומתרגם מאנגלית, צרפתית וספרדית. בספריה החדשה ראו אור ספרים בעריכתו ותרגומים שלו לקארבר, קינקייד, אוסטר ואחרים, ובקרוב יראה אור תרגומו ל'החינוך הסנטימנטלי' של פלובר.


  ---


  האנשים הכחולים >>

  שבעה סיפורי דיוקן >>

    


  לכל ההמלצות של אנשי הספרי ההחדשה >>

   

  הספריה החדשה ספרי סימן קריאה / הוצאת הקיבוץ המאוחד, ת.ד. 2104, בני ברק 5112002, טל. 03-5162704
   בניית אתריםבניית אתריםעיצוב: נעה לנדמן-שדה