שירים מספרי סימן קריאה: 
אנתולוגיה מצטברת
ציור נאיבי / מאיר ויזלטיר

 

  חפש
  חיפוש מתקדם
  סל ההזמנות
  שבוע הספר 2022
  מבצע קלאסיקה עולמית
  מארזים בחצי מחיר
  הספריה הקטנה ב-29 ₪
  מציאוֹת
  מקור
  תרגום
  הספריה החדשה לשירה
  לטינו בעריכת טל ניצן
  קלאסיקה
  עיון ותיעוד
  אנתולוגיות
  כתב-העת סימן קריאה
  קיים בדיגיטלי
  מתנה למצטרפים חדשים
  אנשי הספריה ממליצים
  בתוכנית העבודה
  כתבי יד
  הוצאת הקיבוץ המאוחד
  המלצת השבוע
  שירים בסימן קריאה
  הישארו מעודכנים

  ההמלצות של:

  יהודית קציר, עורכת 'אבא, בן, סבתא דינה'  אמרות משפחה /נטליה גינצבורג (וכל ספריה האחרים)


  כמו ג'וזפה לוי, אביה של נטליה גינצבורג, שנזף בילדיו ללא הרף וכינה אותם בכינויים מעליבים, כך כתיבתה של גינצבורג; אהבתה לבני משפחתה ולאנשים הסובבים אותה ברומאן הזה, ואהדתה לדמויות שבראה בספריה האחרים, היא תמיד סמויה מן העין, בוקעת לרוב מתיאור תכונותיהם הלא מחמיאות, הרגליהם המעיקים והאמירות החוזרות האופייניות להם. במבטה החד והאירוני ובעטה המושחז, היא מגלה לנו שבני האדם הם לרוב אנוכיים, קטנוניים, שטחיים, מכורים להרגליהם, שוגים באשליות, יומרניים ולפעמים גם אכזריים, וכי כל אלה לא הופכים אותם לבלתי ראויים לאהדה. גינצבורג היא אמנית שזירת פרטי היומיום הבנאליים לכאורה, שמהם מורכבים החיים. לגבי היא אחת המורות הגדולות לכתיבה.
  העין הכי כחולה /טוני מוריסון (וכל ספריה האחרים)


  זהו הרומאן הראשון של כלת פרס נובל, שראה אור ב-1970. הגיבורה שלו היא פקולה, ילדה שחורה, שכמהה לעיניים כחולות. זה קורה בשכונת לוריין באוהיו ב-1941, השנה שבה לא צמחו ציפורני החתול שזרעו הילדות, אולי מכיוון שפקולה נכנסה להריון מאביה, צ'ולי. מוריסון  מתארת את שכונת השחורים הדלה ואת דמויותיה. היא חודרת אל מעבה התודעה שלהן גם כשהתודעה מבולבלת וקהה ולא מובנת לדמויות עצמן. תיאורה את מחשבותיו של צ'ולי השתוי, המאוס על עצמו, כשהוא רואה את בתו בת האחת-עשרה רוחצת כלים במטבח, ואונס אותה בגלל תנועה אגבית בכף הרגל, גורם לנו כמעט להבין לנפשו. כתיבתה האמיצה וההומניסטית של מוריסון היא חקירה מתמדת ב'אזורי הספר' של החברה ושל הנפש.   ---

  יהודית קציר היא סופרת ועורכת. פרסמה בספריה החדשה שלושה רומאנים ושני קובצי סיפורים (שיצאו בהמשך בהרכבים חדשים). כיום עורכת את סדרת "הספרנית" בהוצאת הקיבוץ המאוחד.


  ---


  אמרות משפחה >>

  העין הכי כחולה >>

    


  לכל ההמלצות של אנשי הספרי ההחדשה >>

   

  הספריה החדשה ספרי סימן קריאה / הוצאת הקיבוץ המאוחד, ת.ד. 2104, בני ברק 5112002, טל. 03-5162704
   בניית אתריםבניית אתריםעיצוב: נעה לנדמן-שדה