שירים מספרי סימן קריאה: 
אנתולוגיה מצטברת
ציור נאיבי / מאיר ויזלטיר

 

  חפש
  חיפוש מתקדם
  סל ההזמנות
  מבצע "לא-רומאן"
  מבצע קלאסיקה עברית
  מארזים בחצי מחיר
  הספריה הקטנה ב-29 ₪
  ספרים שזכו בפרסים
  מציאוֹת
  מקור
  תרגום
  הספריה החדשה לשירה
  לטינו בעריכת טל ניצן
  קלאסיקה
  עיון ותיעוד
  אנתולוגיות
  כתב-העת סימן קריאה
  קיים בדיגיטלי
  מתנה למצטרפים חדשים
  אנשי הספריה ממליצים
  בתוכנית העבודה
  כתבי יד
  הוצאת הקיבוץ המאוחד
  המלצת השבוע
  שירים בסימן קריאה
  הישארו מעודכנים
  עיין ערך: 'אהבה'
  מאת: דויד גרוסמן
  מומיק, הילד שגידל במרתף ביתו את החיה הנאצית כדי להכירה ולאלף אותה; אנשֶל וסרמן, סופר הילדים היהודי הזקן, שטווה לתוך אגדותיו את מפקד מחנה-ההשמדה הנאצי; קאזיק, התינוק הזקן שכל חייו הם מסע-חיים מזורז של 24 שעות; הסופר ברונו שולץ, שהצטרף ללהקת דגי סלמון...
  תת הכרה נפתחת כמו מניפה
  מאת: יונה וולך
  ספר זה הוא מבחר מקיף ומייצג של שירתה של יונה וולך, המשוררת הסוחפת והמכשפת, מכל תקופות כתיבתה, ואחד מספרי השירה האהובים ביותר בארץ. הלית ישורון מביאה בו את פסגות שירתה של וולך, וגם שמונה-עשרה שירים שזהו כינוסם הראשון בספר.
  שש כנפיים לאחד
  מאת: חנוך ברטוב
  מהדורה זו של הרומאן `שש כנפיים לאחד` רואה אור במלאת שישים שנה לפרסומו הראשון. מאז הופעתו ב-1954 התבססה ההכרה בו כאחד מהישגיו החשובים של חנוך ברטוב, והקריאה החוזרת שבה ומאשרת את סגולותיו.
  רעם היופי
  מאת: מיכה יוסף ברדיצ'בסקי
  חמישה סיפורים מאת אחד מענקי הפרוזה העברית, בנוסח מוּעָר שהכין אבנר הולצמן. כוחות על-טבעיים וגורל גזור מראש מניחים על דמויותיו החידתיות של ברדיצ`בסקי יד כבדה. היקסמות מוחלטת מן היופי המרעיש והמהפנט של אשה היא היסוד המחבר בין הסיפורים.
  רחוב המדרגות
  מאת: יהודית הנדל
  `רחוב המדרגות`, שאברהם שלונסקי זיכהו בפרס אשר ברש (ככתב-יד אלמוני), הפך עם הופעתו לראשונה ב-1955 לרב-מכר גדול של שנות החמישים. לקריאה בספר היום מתלווה השתאות על האקטואליות שלו, ועל הנתיבים שסלל, שהספרות הישראלית פנתה אליהם לאחר שנים.
  פגישה, חצי פגישה
  מאת: עמליה כהנא-כרמון
  "נעימה ששון כותבת שירים", "הינומה", "אם-נא מצאתי-חן", "אני לא משותקת, אתה לא אילם", "ברחוב" – חמישה מסיפורי ההתאהבות היפים ביותר שנכתבו אי-פעם בספרות העברית.
  ספר הדקדוק הפנימי
  מאת: דויד גרוסמן
  `ספר הדקדוק הפנימי`, שראה אור לראשונה ב-1991, הוא מפסגות יצירתו של דויד גרוסמן ומן הרומאנים הגדולים של הספרות העברית בת-ימינו. על רקע שכונת בית-הכרם בשנות השישים עוקב הספר אחר עולמו הפנימי של אהרון במשך ארבע שנים של התבגרות מעוכבת.
  סמטאות
  מאת: אלישבע
  `סמטאות` היה הרומאן העברי הראשון שכתבה אשה בארץ. עלילתו מתרחשת במוסקבה ובמרכזו סיפור אהבתם של המשוררת הרוסייה-נוצרייה ליודמילה ויביֶן והמורה שלה לעברית, דניאל רויטר. ממבט עכשווי נראה הספר כאחד הרומאנים העבריים שהקדימו את זמנם.
  סוף דבר
  מאת: יעקב שבתאי
  "בגיל ארבעים ושתיים, קצת אחרי סוכות, תקף את מאיר פחד-המוות, וזאת אחרי שהכיר בכך שהמוות הוא חלק ממשי מחייו, שכבר עברו את שיאם והם מתנהלים עכשיו במידרון"... רומאן המופת של יעקב שבתאי, שהתפרסם לאחר מותו.
  נוכח הים
  מאת: דוד פוגל
  בני-הזוג בַּארט וגינָא מגיעים לחופשת-נופש קיצית נוכח הים והשמש של כפר דייגים בריביירה הצרפתית, שרוב תושביו איטלקים. בפסק-זמן זה מחייהם הרגילים חוֹוים השניים התפרצות עזה של חירות יצרית.
  מרים (המהדורה המוערת)
  מאת: מיכה יוסף ברדיצ'בסקי
  הרומאן `מרים`, פסגת כתיבתו של ברדיצ`בסקי ומשיאי הסיפורת העברית בכל הזמנים, נראה לנו היום מסעיר ונועז מאי-פעם, מסתורי בתכניו וחדשני בצורותיו. דווקא הקוראים בני המאה ה-21 יוכלו להעריך ביתר שאת את מקוריותו.
  מר מאני
  מאת: אברהם ב. יהושע
  רומאן ים-תיכוני על משפחה ספרדית לאורך כ-200 שנה, שסיפורה נחשף באמצעות 5 שיחות בנקודות צומת היסטוריות. המשוחחים (שהקורא נדרש להשלים את חלקו של אחד מהם בשיחה) "נשאבים" אל סיפור המשפחה ותוהים איש על חידת המאני שלו, המחליף זהות מדור לדור.
  מסע הערב של יתיר
  מאת: אברהם ב. יהושע
  "מסע הערב של יתיר", "גאות הים", "חתונתה של גליה" – שלוש נובלות מראשית הקריירה הספרותית של א.ב. יהושע; פסגות של הסיפורת העברית, בנוסח חדש, מתוקן ומלוטש. במבט לאחור מתגלים בהם מבני העומק המזינים את כתיבתו המאוחרת של יהושע, ומחזקים את הרושם העז שהם מותירים.
  ילדה שחורה
  מאת: סמי ברדוגו
  "בכל יום שישי, בין ארבע לחמש אחר-הצהריים, אני פותח לאמא שלי את החזייה. מרגע הפתיחה אני והיא נכנסים אל שבת המנוחה"... מהדורת הספריה הקטנה לנוסח החדש של סיפורי ספרו הראשון של ברדוגו, שהוכן ב-2011 כשער הראשון של `הילד האחרון של המאה`.
  בין לילה ובין שחר
  מאת: יהושע קנז
  הנובלה `בין לילה ובין שחר` של יהושע קנז היא אחת הפנינים הנדירות של הסיפורת העברית. דמויותיה – חבורת שביעיסטים גדנ"עים – חוות את המעבר בין נערות לבין בחרות צעירה, ואת התגבשות זהותן המינית והמגדרית.
  12 הבא


   

  הספריה החדשה ספרי סימן קריאה / הוצאת הקיבוץ המאוחד, ת.ד. 2104, בני ברק 5112002, טל. 03-5162704
   בניית אתריםבניית אתריםעיצוב: נעה לנדמן-שדה