תפריט צד 2>אנשי הספריה ממליצים>אנשי הספריה החדשה ממליצים #4>

ההמלצות של:

יונתן פיין, מתרגם 'מקצועות של אחרים'לספריה החדשה יש תפקיד חשוב בעיצובי כאדם קורא, ועד היום ריבוי מקפים ופונט פרנק ריהל קטן מעוררים אצלי ציפייה כמעט פבלובית לחוויה מעשירה. 

 

 

מפתח-כוכב /פרימו לוי


זה הספר שעמו התוודעתי לפרימו לוי, שעבורי לפני תפקידו כעד מהמחנות הוא מספר רנסנסי מעמיק ומשועשע. ב'מפתח-כוכב', במהלך עמודים בודדים מביא בפנינו לוי את התמוה והמפעים, את עולם החומר ונפש האדם. הקובץ הקליל-עמוק הזה של שיחותיו של לוי עם מתקין העגורנים פוסונה הוא ספר מסעות שמתרחש בתוך חדר, יוצא אל רחבי העולם, וידבר אל מי שמתעניין בשאלות שמעלה הקשר שלנו לעבודה.


 
הר אדוני /ארי דה לוקה


סיפור המובא מנקודת מבטו של ילד בדרך-כלל חשוד בעיני כמניירה מוגבלת, אבל ארי דה לוקה לוכד באורח מענג את ימי ההתבגרות של גיבורו, על הטוטאליות שבהתוודעות לעולם ואל עולמו-שלו. באוצר מילים חריף ואירועים שלא מפסיקים להפתיע, דה לוקה מצייר את נאפולי בחן וללא קיטש. 


  
התפרצות X /עדנה מזי"א


ספר מתוחכם ומהנה להפליא, שהגדרתו כמותחן תחמיץ את עומק ההתבוננות האנושית הטמונה בו. כשאילן בר-נתן מגלה שזוגתו הצעירה בוגדת בו, הוא נדחף למסע קיצוני של פעולה והימנעות, שיביא אותו לפינות האפלות של העיר ושל הנפש. למרות האלגנטיות מלאת הברק של כתיבתה של מזי"א, בקריאה תמצאו את עצמכם יושבים על קצה הכיסא.


---

יונתן פיין הוא סופר ומתרגם מאנגלית ומאיטלקית. הוא תרגם לספריה החדשה את 'מקצועות של אחרים' מאת פרימו לוי ובקרוב יראה אור תרגומו לסיפורים קצרים של נטליה גינצבורג.


---


מפתח-כוכב >>

הר אדוני >>

 

התפרצות X >>

 

 

 

לכל ההמלצות של אנשי הספרי ההחדשה >>