תפריט צד 2>אנשי הספריה ממליצים>אנשי הספריה החדשה ממליצים #6>

ההמלצות של:

הילה בלום, עורכת 'נאנא'המפגש /אן אנרייט


כתבתי זאת בעבר, ואני שמחה על ההזדמנות לכתוב זאת שוב: הספר הזה הוא אפלה זורחת. הוא שירה מסוג פרוזה. הוא מחנק בגרון. ובעיני הוא גם נועד לקריאות חוזרות ונשנות.

"הייתי רוצה לכתוב את מה שקרה בבית סבתי בקיץ שבו הייתי בת שמונה או תשע," פותחת המספרת, "אבל איני בטוחה שזה אכן קרה. עלי להעיד על מאורע מוטל-בספק. אני מרגישה שהוא שואג בתוכי – הדבר הזה שאולי לא התרחש. אפילו איני יודעת איזה שם לתת לו".

ומכאן – סיפור התבגרות הארְד קוֹר, שמתרחש באירלנד ונע קדימה ואחורה אל מפגש משפחתי שמתקיים בנסיבות איומות;  256 עמודים מהיפים והמסעירים שקראתי, שמתכנסים אל שורת סיום כמעט בלתי סבירה בזוהרה: "ובכל זאת, אני נופלת כבר חודשים. כבר חודשים אני נופלת אל תוך חיי. והנה עכשיו אני עומדת להגיע".
מחלת האבנים /מילנה אגוס


מאותם ספרים שבכל פעם שהמלצתי עליהם למישהו התרגשתי שוב לעצם המחשבה על החוויה שמזומנת לו: סיפור חייה של סבתה של המספרת, ילידת כפר קטן באי סרדיניה, דמות "משוגעת" בעיני סובביה ומיסודות-הקיום בעיני נכדתה, שאחזה בלבי כמו שרק דמויות מעטות אחזוהו אי-פעם.       

'מחלת האבנים' הוא ספר שפותח הכול לדיון מחודש: מה זאת אהבה, מה זאת שפיות, וכמה בהירוּת ונחמה וחוכמת-מבט אפשר למצוא לעתים דווקא בטבורו של השיגעון.   ---

הילה בלום היא סופרת ועורכת. ספרה 'איך לאהוב את בתך' ראה אור בהוצאת כנרת זמורה-דביר וזכה בפרס ספיר. בספריה החדשה הופיעו בעריכתה 'הענק הקבור' של אישיגורו, 'המרדימנים' של אנה אנקוויסט ו'נאנא' של אמיל זולא. לאחרונה ערכה את הכרך השני של סיפורי אדגר אלן פו (בתרגום אלינוער ברגר), שיראה אור בקרוב.


---


המפגש >>

מחלת האבנים >>

  


לכל ההמלצות של אנשי הספרי ההחדשה >>