תפריט צד 2>אנשי הספריה ממליצים>אנשי הספריה החדשה ממליצים #10>

ההמלצות של:

מנחם פרי, עורך התרגום של 'מרפי'מקצועות של אחרים /פרימו לוי


פרימו לוי מתבונן בספר הזה ברוחב עצום של תופעות בעולם, החל מבעלי חיים זעירים, דרך מקורות מוזרים של כל מיני ביטויים לשוניים, דרך חפץ מעורר מבוכה כמו מחשב (ב-1984!), ועד לילד שהמציא חיה עם זנב מקצפת. מה שמקסים בכל אלה הוא החותם והטון האישיים של המחבר, ואחרי קריאת הספר אי אפשר לחשוב על כל הנושאים המגוונים שעולים בו בלי לשמוע את קולו של לוי ולראות את הדברים דרך עיניו. אפילו מתחשק לנסוע לטורינו ולחפש את המסטיק שמודבק למדרכות שלה, שפרימו לוי מתאר. אני מלא התרגשות לקראת הספרים הבאים שלו שנוציא.


 
הבת היחידה /אברהם ב. יהושע


הספר הזה שימח אותי ברעננות שבו ובטון החדש שלו, שאינם דבר של מה בכך אצל סופר בעל ותק כמו א.ב. יהושע. רק אחרי שגמרנו את העבודה על הספר הבנתי שיהושע הטיל כאן פצצה. מתחת לפני השטח הפשוטים ואפילו הקלילים של הספר מתפתח ורוחש מהלך חבוי, שבלבו פנטזיה של הפרת טאבו. (הרחבתי על כך בגיליון מאזניים האחרון, יוני 2021.)


  
חרסים /אבות ישורון (הביאה הלית ישורון)


אבות ישורון היה "משורר גם בחייו" משני טעמים. הראשון: הוא הפך כל פרט של מה בכך שנתקל בו ברחוב, או דרך החלון, לנקודת מוצא לשיר. השני: הוא דיבר שירה בחיי יומיום, יצאו מפיו שירים תוך כדי דיבור ספונטני. הייתי יושב מולו והוא היה פוצח בסדרות של דימויים מדהימים כשדיברנו על נושא או על אדם, והייתי חושב בלבי: חבל שאתה מבזבז את השיר הזה על שיחה אִתי. הספר 'חרסים' מלא שירים ספונטניים כאלה, שלא התכוונו להיות שירים והם שירה גדולה. הם מכחישים את ההבדל בין השירה לבין החיים. 


---

מנחם פרי הוא עורך הספריה החדשה.


---


מקצועות של אחרים >>

הבת היחידה >>

 

חרסים >>

 

 

 

לכל ההמלצות של אנשי הספרי ההחדשה >>