תפריט צד 1>מקור>חתכים>


מיכל, גיבורת הספר, היא צעירה לאחר צבא, לכאורה חסרת-עכבות ונועזת, העובדת במשרד לשיחות אירוטיות, אך גם מפתחת יחסים "מחוץ לעבודה" עם לקוח, עם חברתו ועם חברו הטוב. הסיפור מפגיש אותנו עם גלריה משעשעת של דמויות, החל מטינה, המחפשת חתן אמיתי מבין הגברים המטלפנים וכושלת בכל פעם שאהובה הטלפוני פוגש אותה פנים-אל-פנים; דרך חני, מורה בבי"ס ממלכתי-דתי, המשלימה הכנסה במשרד האירוטי; וכלה ביפה, בעלת המשרד, ספק אם, ספק מאדאם.

 

לכאורה, זהו רומאן המציית לדגם של רומאן-פורנו ומוליך אותו לכיוון הקומי; אבל בעצם, דווקא המסגרת הזאת היא רקע – בלתי שגרתי ככל שיהיה – לרומאן התבגרות, שבמרכזו מיכל ואחיה יריב, אשר מציאות חייהם, הפרועה ובסוף גם מסויטת, מעוצבת באורח מכמיר-לב, וסובבת סביב הכמיהה הבלומה לגעת ברגש, "לכתוב קירבה".

 

זהו רומאן על אהבת-נפש בין אחות לאח – אהבה שרובה שתיקה ועקיפין, מול המלל המדומה שבשיחות האירוטיות. וכך, הרצון לכבוש ולהדהים, לגרום הלם ותימהון, הגילוי שאת בעלת כוח להקסים אחרים אפילו בלי להתאמץ, מכסים אצל מיכל על האהבה האבודה האחת והיחידה, האילמת. 

 

שני החלקים האחרונים של הספר, "חוב" ו"אחרים", הם שירים על אח לאחר מותו, ועל דמויות אחרות. כאן מפַנות את מקומן מיכל, הדמות המומצאת של ענת קוריאל, וחן, הפרסונה הבדויה של מיכל במשרד לשיחות אירוטיות, לטובת קוריאל עצמה.

 

'חתכים' הוא הרומאן הראשון של ענת קוריאל, שפירסמה שירים ב'חדרים', 'עיתון 77', 'מאזניים' ו'עכשיו'.


 


 

 
מחיר קטלוגי :  67.00   ש"ח

מחיר בלעדי לחברי מועדון :  40.00  ש"ח
סוגפרוזה מקור
סדרההספריה החדשה
הוצאהספרי סימן קריאה / הקיבוץ המאוחד
שם הספרחתכים
שם המחבר/תענת קוריאל
הספר בלועזיתCuts
המחבר/ת בלועזיתAnat Kuriel
עריכהמנחם פרי
מספר עמודים175
מועד הוצאה לאורתש"ס / 1999
דאנאקוד31-3074