תפריט צד 1>מקור>הזמן הצהוב>
20 שנה לאחר מלחמת ששת הימים יזם השבועון 'כותרת ראשית' את חשבון-הנפש הזה, 'הזמן הצהוב', פרי שבעה שבועות קדחתניים של שיטוטיו של גרוסמן, דובר ערבית, בגדה המערבית, במחנות פליטים, בבית-המשפט הצבאי, בהתנחלויות, בערים ובכפרים.


הספר מתבסס על
14 הפרקים שראו אור תחילה בגיליון מיוחד של השבועון (יום העצמאות 87), אשר עורר התרגשות נדירה בממדיה. עליהם נוספו, במיוחד לספר, פרקים חדשים (כשליש מהיקפו). המציאות המדוּבבת כאן – שאפשר היה להתענג עליה כעל ספרות חזקה, אלמלא היינו גם גיבוריה – היא המשך לתפיסת המציאות ברומאן של גרוסמן 'חיוך הגדי' שבע שנים קודם לכן.


אנו עומדים ומביטים יחד אל העמק היפה והשליו, ועשן התַּבּוּנים מסתלסל באוויר, והדרדרים והסביונים פורחים וממלאים את העין. זה זמן הפריחה הצהובה כעת. סיפרתי לאבו חַרבּ שקראתי לספרי 'הזמן הצהוב', והוא חייך ושאל אם שמעתי על הרוח הצהובה שתבוא בקרוב, אולי עוד בחייו שלו: משער הגיהנום תבוא הרוח, 'רִיח אָספָר' שמה בפי תושבי המקום, והיא רוח מזרחית חמה ואיומה, אשר אחת לכמה דורות באה, והאנשים נמלטים מפני חמתה אל המערות והנקרות, אבל גם שם היא משיגה את עושי מעשי העוול והאכזריות, ושם בחגווי הסלע, היא קוטלת אותם אחד לאחד. אחרי יום שכזה, מספר אבו חרבּ, תהיה הארץ מכוסה גוויות, הסלעים יהיו מלובנים מרוב החום, וההרים יתפוררו לאבקה שתרבץ על הארץ ככותנה צהובה.


ספרים נוספים של דויד גרוסמן בספריה החדשה:
אִתי החיים משחֵק הרבה

יש ילדים זיגזג

מישהו לרוץ אתו

בגוף אני מבינה

ספר הדקדוק הפנימי

מומיק

שתהיי לי הסכין

נוכחים נפקדים

רץ
חיוך הגדי
עיין ערך: 'אהבה'
אשה בורחת מבשורה
נופל מחוץ לזמן
סוס אחד נכנס לבר 
מחיר קטלוגי :  72.00   ש"ח

מחיר בלעדי לחברי מועדון :  43.00  ש"ח
סוגעיון ותיעוד
הוצאהספרי סימן קריאה / הקיבוץ המאוחד
שם הספרהזמן הצהוב
שם המחבר/תדויד גרוסמן
הספר בלועזיתYellow Wind
המחבר/ת בלועזיתDavid Grossman
עריכהמנחם פרי
מספר עמודים172
מועד הוצאה לאורתשמ"ז / 1987
דאנאקוד31-389