תפריט צד 1>מקור>של מי אתה ילד>


הרומאן 'של מי אתה ילד' מגולל את פרשת צמיחתו של ילד במושבה ארץ-ישראלית בתקופת המנדט הבריטי. סיפור המעשה פותח ברסיסי הזיכרון המוקדמים ביותר שנשמרו בתודעתו של הגיבור, נחמן שפיגלר, ונחתם בחגיגת הבר-מצווה שלו, באוגוסט 1939, ימים אחדים לפני פרוץ מלחמת העולם השנייה. בין נקודת ההתחלה לנקודת הסיום נרקמת שורת תהליכים חיצוניים ופנימיים, שזורי עונג ומכאוב, המעבירים את הילד מערפילי שנות הינקות בחיק הוריו אל סיפו של גיל ההתבגרות.

בעדינות לירית, בחום אנושי ובכישרון תיאור ריאליסטי מרשים בונה חנוך ברטוב עולם ססגוני ועשיר-פרטים, המשמש מצע להבשלתו של ילד מובהק בייחודו  רגיש, מופנם וחולמני
, ועם זאת ער ופעיל ופקוח אל העולם בכל חושיו. נטיעתו של מסלול החיים הפרטי בתום מעגלי שייכות רחבים יותר – המשפחה, המקום, ההקשר הלאומי והזמן ההיסטורי – יוצרת את הצבע המיוחד של הרומאן, שיש בו סיפור חיים אישי וגם סיפורה המסעיר של תקופה שלמה.

חנוך ברטוב הוא חתן פרס ישראל לספרות לשנת 2010. 'של מי אתה ילד' ראה אור
לראשונה ב-1970, והוכר זה-מכבר כרומאן-מופת ישראלי. במהדורה זו, מחווה של הספריה החדשה לברטוב, נוספה אחרית-דבר מפורטת מאת אבנר הולצמן.

במהלך שישה עשורים של כתיבה פרסם ברטוב שורה ארוכה של רומאנים, קובצי סיפורים, ביוגרפיות, מחזות, רשמי מסעות ואסופות של מסות ורשימות. מספריו הבולטים: 'שש כנפיים לאחד', 'פצעי בגרות', 'דדו – 48 שנה ועוד 20 יום', 'רגל אחת בחוץ', 'מתום עד תום'.

 

הספר משתתף במארז מיוחד, למארזים הקליקו כאן >>


ספרים נוספים של חנוך ברטוב בספריה החדשה:
רגל אחת בחוץ
פצעי בגרות
מתום עד תום
קריאה עיוורת
שש כנפיים לאחד

 
מחיר קטלוגי :  88.00   ש"ח

מחיר בלעדי לחברי מועדון :  53.00  ש"ח
סוגפרוזה מקור
סדרההספריה החדשה
שם הספרשל מי אתה ילד
שם המחבר/תחנוך ברטוב
הספר בלועזיתWhose Little Boy Are You
המחבר/ת בלועזיתHanoch Bartov
מספר עמודים288
מועד הוצאה לאורתש"ע / 2010
דאנאקוד31-5217