תפריט צד 1>כתב-העת סימן קריאה>סימן קריאה 4/3 – רבעון מעורב לספרות>

כתב-העת המרכזי בשנות השבעים והשמונים בספרות העברית, ובית גידולם של כותבים צעירים שלימים הפכו לסופרים בכירים ומוכרים. 'סימן קריאה' הביא למהפכה בסיפורת העברית ובנורמות של התרגום לעברית, ונדפסו בו שיריהם של משוררים שלקחו חלק במהלך ספרותי חדש. חוברות כתב-העת כללו גם מסות, רשימות ביקורת ומאמרי מחקר.


לצד משוררים ששירים שלהם פורסמו בחוברות הקודמות של כתב העת, וכבר ניתן לראותם כ"קבועים" – אבות ישורון, מאיר ויזלטיר, יאיר הורביץ, יונה וולך, מרדכי גלדמן, זלדה, אוֹרי ברנשטיין – מביאה חוברת זו שירים של ישראל פנקס, יוסף שרון, דליה הרץ, סילביה פלאת', ת.ס. אליוט (בתרגומה של דליה רביקוביץ), ועוד.


בסיפורת מביאה החוברת המשך של תרגום ויזלטיר ל'אל המגדלור' מאת וירג'יניה וולף; את "שאלות ותשובות בנוגע למוות" של חנוך לוין; פרק מתוך 'יוליסס' בתרגומה של יעל רנן; "אאורה" של קרלוס פואנטס; הסיפור "באדנהיים, עיר נופש" של אהרן אפלפלד; קטע מתוך רומאן-בכתובים של יעקב שבתאי (לימים 'זיכרון דברים'); וסיפורים נוספים.

 

עוד בחוברת: הרצאה מעזבונו של דוד פוגל על "לשון וסגנון בספרותנו הצעירה"; קטעי יומן של ישראל זמורה; מאמר מקיף של מנחם פרי על "ורד לאמילי" ועל תיאוריה של הרטוריקה בסיפורת, ורשימה שלו על "אאורה"; מאמרו של גדעון טורי "תרגום שקול או 'תרגום שפוי'" על העברית המדוברת כלשון לתרגום ספרות; ועוד.

 

בפתח החוברת: מאיר ויזלטיר נפרד מחוקר הספרות יוסף האפרתי.

כל חוברות כתב-העת סימן קריאה >>


 
[מצטערים, הגיליון אזל.]
סוגכתב-עת
הוצאהספרי סימן קריאה / הקיבוץ המאוחד
שם הספרסימן קריאה 4/3 – רבעון מעורב לספרות
הספר בלועזיתSiman Kri`a 3/4
עריכהמנחם פרי, נסים קלדרון (עורך משנה)
מספר עמודים492
מועד הוצאה לאורתשל"ד / 1974
סטטוסאזל