תפריט צד 1>כתב-העת סימן קריאה>סימן קריאה 17/16 – רבעון מעורב לספרות>
כתב-העת המרכזי בשנות השבעים והשמונים בספרות העברית, ובית גידולם של כותבים צעירים שלימים הפכו לסופרים בכירים ומוכרים. 'סימן קריאה' הביא למהפכה בסיפורת העברית ובנורמות של התרגום לעברית, ונדפסו בו שיריהם של משוררים שלקחו חלק במהלך ספרותי חדש. חוברות כתב-העת כללו גם מסות, רשימות ביקורת ומאמרי מחקר.

 

חוברת 17-16 ממשיכה ללוות את כתיבתם של הסופרים הצעירים דויד גרוסמן ורונית מטלון: גרוסמן עם פרקי הפתיחה של הרומאן 'חיוך הגדי', מטלון עם הסיפור "חתונה במספרה". מופיעים בחוברת קטעי סיפורת ופרוזה נוספים, וחטיבה ממנה מוקדשת לדפדוף בסיפורת אמריקנית חדשה, עם סיפורים מאת ג'ון בארת', גרייס פיילי, יודורה ולטי, פלאנרי או'קונור, דונאלד ברת'למי, ואחרים. את המדור מקדים מאמר מבוא מאת משה רון.

 

בשירה מביאה החוברת ילקוט סקוטי שבחר ותירגם יאיר הורביץ: שירים מאת יוּ מקדרמיד, נורמן מקֶייג ואדווין מיוּר. עוד בשירה – לצד כמה מן המשוררים הקבועים של 'סימן קריאה' (אבות ישורון, יאיר הורביץ, מרדכי גלדמן, הרולד שימל) – שירים מאת מאיה בז'רנו, לאה אילון, יצחק לאור, דן פגיס, דוד פוגל (מן העיזבון), רילקה, ט.ס. אליוט, מאיאקובסקי, ועוד.

 

עוד בחוברת: נאום הבחירות של מנחם בגין בכיכר מלכי ישראל ביוני 1981 ומאמר מאת נורית גרץ על מבנה נאומי הבחירות של בגין; הרצאות של אסא כשר וצבי יעבץ; מאמרי מחקר וביקורת מאת דן מירון, אריאל הירשפלד, משה רון, אבישי מרגלית, יעל רנן, חנן חבר, נורית גוברין, מנחם ברינקר, ואחרים.

כל חוברות כתב-העת סימן קריאה >>


 
[מצטערים, הגיליון אזל.]
סוגכתב-עת
הוצאהספרי סימן קריאה / הקיבוץ המאוחד
שם הספרסימן קריאה 17/16 – רבעון מעורב לספרות
הספר בלועזיתSiman Kri`a 16/17
עריכהמנחם פרי
מספר עמודים634
מועד הוצאה לאורתשמ"ג / 1983
סטטוסאזל