תפריט צד 1>מקור>סוס אחד נכנס לְבָּר | זוכה פרס מאן בוקר>
שתפו בפייסבוק

הופעת סטֶנדאַפּ במרתף בנתניה הולכת ומשתבשת, מתפוררת לעיני הקהל. בין אם הערב נשמט מידיו של הסטֶנדאַפִּיסט, ובין אם תוכנן מראש להיות כזה – הקהל שבא לבלות ולצחוק נדהם לקבל הופעה מסוג אחר לגמרי. האנשים היו קמים ועוזבים, או מורידים את אמן-הסטנדאפ הוותיק מן הבמה בשריקות בוז, אלמלא נמשכו כבחבלי קסם להציץ לגיהינום של אחר.

 

הסטנדאפיסט דוֹבָלה גִ'י, הפכפך מרתיע ומקסים, חושף בערב הזה את השריטה של חייו –  הבחירה המבעיתה והגורלית שנאלץ לעשות בין שתי נפשות קרובות.

 

זהו ספר סוחף, כתוב בתנופה ובגַעַש, על בגידות באהבה ובחברוּת, על אשמות שמבקשות גזר-דין. האמן נקרע בו בין חובתו לקהלו לבין חובתו לעצמו. לכן מתנהל הספר על קו הגבול המרוסק בין יסודות ומצבי-רוח ורגשות לא-מתיישבים. בדיחות מפולפלות מפלחות את האפיזודות הכי מעוררות חמלה, הזדהות ועצב. הבעות פנים מנוגדות חוצות זו את זו במעופן.

 

גרוסמן מגיע בספר זה לשיא חדש של כתיבה מופלאה, מלאת מתח ורגש עז, מלהיבה בהמצאותיה ובמורכבות שלה, וגם בתפירה העילית של פרטיה והסתעפויותיה.

"הוא מותיר על הדף נתיב של זיעה ושל דם שרק רב-אמן אמיתי  איזה לֶני ברוס, איזה פרנץ קפקא  יכול לחלום עליו". גארי שטיינגרט, ניו יורק טיימז


ספרים נוספים של דויד גרוסמן בספריה החדשה:
אִתי החיים משחֵק הרבה

יש ילדים זיגזג

מישהו לרוץ אתו

ספר הדקדוק הפנימי

עיין ערך: 'אהבה'

מומיק

בגוף אני מבינה
הזמן הצהוב
נוכחים נפקדים
רץ
חיוך הגדי
שתהיי לי הסכין
אשה בורחת מבשורה
נופל מחוץ לזמן


 
סוגפרוזה מקור
סדרההספריה החדשה
שם הספרסוס אחד נכנס לבר
שם המחבר/תדויד גרוסמן
הספר בלועזיתA Horse Walks into a Bar
המחבר/ת בלועזיתDavid Grossman
עריכהמנחם פרי
מספר עמודים198
מועד הוצאה לאוראוגוסט 2014
מחיר קטלוגי88.00 ש"ח
דאנאקוד31-6033