תפריט צד 1>תרגום>האנשים הכחולים: סיפורים צפון-אמריקאיים>

אנתולוגיה זו מכנסת 25 סיפורים של 25 מחברים מארצות-הברית ומקנדה, שנכתבו בשנות השמונים (או מעט לפניהן או אחריהן), כולם בנוסח הריאליסטי. משה רון בחר את הסיפורים על-פי ערכם הספרותי ועוצמתם בעיניו, אך גם כדי ליצור פסיפס מגוון ורחב הן של הסיפורת האמריקנית הקצרה והן של ייצוג החיים האמריקניים באותן שנים. 

הסיפורים מתרחשים ברובם באזורים גיאוגרפיים שונים של יבשת צפון-אמריקה, עוסקים בדמויות מקבוצות אתניות, מעמדות, מינים וגילים שונים, ומייצגים קשת רחבה של חוויות אישיות ושאלות מוסריות. בין המחברים 11 נשים ו-14 גברים מכל חלקי היבשת, בני גילים שונים. יש ביניהם סופרים ידועים ומהוללים, כמו טוני מוריסון, כלת פרס נובל, או ריימונד קרבר; שמות מוכרים כמו אליס מנרו, ג'ון גרדנר, או ריצ'ארד פורד; וכישרונות חדשים, שכבר התחילו להתבלט באמריקה, ומופיעים כאן לראשונה בעברית – ג'מייקה קינקייד, פרדריק ברתלמי, מרי רובינסון, איתן קיינין, ג'וי ויליאמס, דניס ג'ונסון.

אמריקה היא לא רק סרטי פעולה וקומדיות מצבים; על אף המתקפות הפוסטמודרניות על אפשרות הייצוג בשפה, עדיין יש הרואים תפקיד מיוחד לספרות בהתייחסות היותר-רצינית למציאות. אסופה זו מבקשת להציג תמונת-מצב עדכנית של מגמה זו בסיפורת הקצרה הצפון-אמריקאית.

אנתולוגיות נוספות בעריכת משה רון בספריה החדשה:

שבעה סיפורי דיוקן

50 ישראלים קצרצרים

 
מחיר קטלוגי :  90.00   ש"ח

מחיר בלעדי לחברי מועדון :  54.00  ש"ח
סוגפרוזה תרגום, אנתולוגיה, סיפורים ונובלות
סדרההספריה החדשה
הוצאהספרי סימן קריאה / הקיבוץ המאוחד
שם הספרהאנשים הכחולים: סיפורים צפון-אמריקאיים
שם המחבר/תמשה רון (עורך המבחר)
הספר בלועזיתThe Blue Men: Contemporary North-American Stories
המחבר/ת בלועזיתMoshe Ron, editor
שפת המקוראנגלית
תרגוםמשה רון
עריכהמשה רון, רנה קלינוב
מספר עמודים336
מועד הוצאה לאורתשנ"ח / 1997
דאנאקוד31-2609