תפריט צד 1>תרגום>ג'אז | מהדורה חדשה>

 

'ג'אז' הוא הרומאן השישי של טוני מוריסון, אחד מפסגותיה. הוא ראה אור לראשונה ב־1992, חמש שנים אחרי 'חמדת' ושנה לפני שמוריסון הוכתרה ככלת פרס נובל לספרות.

ג'ו טרייס – סוכן של מוצרי יופי מדלת־אל־דלת, בעל מסור, בן למעלה מחמישים – "נדלק על בחורה בת שמונה־עשרה במין אהבה תהומית ושֵׁדית, שעשתה אותו כזה עצוב ושמח, שהוא ירה בה רק בשביל שהרגש יימשך לו הלאה". כשאשתו – סַפָּרית עם תקופות נפשיות אפלות – "הלכה ללוויה לראות את הבחורה ולחתוך לה את הפרצוף המת שלה, העיפו אותה לרצפה והחוצה מהכנסייה. היא רצה אז בתוך כל השלג הזה, וכשחזרה לדירה שלה היא הוציאה את הציפורים מהכלובים ופתחה להן את החלון, שיעופו או שיקפאו, כולל התוכי שאומר: 'אני אוהב אותָך'". מול תצלומה של הנערה הנרצחת, שהאשה השיגה מדודתה של הנערה ועכשיו הוא מונח על אדן האח, מבלים ג'ו טרייס ואשתו את לילותיהם.

כך נפתח הרומאן הזה, והוא מתקדם בעיקר בכיוון הנגדי, מהארלם של שנות העשרים אל הדרום ואל לב המאה התשע־עשרה, כמו אותו עץ ששורשיו צומחים בחזרה, כלפי מעלה.

קול מסתורי (לא מזוהה, משתנה, בעל דעות־קדומות, דומה בכל פעם לקולה של דמות אחרת מדמויות הספר) טוֹוה את הסיפור המצמרר על משולש האהבה והקנאה במין אלתור ג'אזי הגולש מדמות לדמות. 

מהדורה חדשה. התרגום רוענן ונערך מחדש.

 

על העטיפה: פרט מתוך ציור של אֵיימי שֶׁראלד, "סוג מסוים של אושר".


ספרים נוספים של טוני מוריסון בספריה החדשה:
הביתה

חמדת

גן-עדן

העין הכי כחולה

אהבה

משחקים באפלה

חסד


 
מחיר קטלוגי :  98.00   ש"ח

מחיר בלעדי לחברי מועדון :  59.00  ש"ח
סוגפרוזה תרגום
סדרההספריה החדשה
הוצאהספרי סימן קריאה / הקיבוץ המאוחד
שם הספרג'אז
שם המחבר/תטוני מוריסון
הספר בלועזיתJazz
המחבר/ת בלועזיתToni Morrison
שפת המקוראנגלית
תרגוםניצה בן-ארי
עריכהמנחם פרי
מספר עמודים212
מועד הוצאה לאורמרץ 2023
חידוש מהדורה משנת1995
דאנאקוד31-7180