תפריט צד 1>תרגום>תעלומת הקבר המכושף>

שתפו בפייסבוק
"אנחנו זקוקים לאדם שמכיר היטב את שולי החברה, שאפשר ללכלך את שמו בלי בעיות, שמסוגל לעשות את העבודה במקומנו, ושברגע הנכון נוכל להיפטר ממנו בלי קושי" – בהצעה קוסמת זו נפתחת הקריירה הבלשית של הגיבור, ספק פסיכופט, ספק עבריין, המאושפז במוסד סגור, ונפתחת גם סדרת הספרים שהפכה את אדוארדו מנדוסה לאחד הסופרים האהובים והמצליחים בספרד.

   
הפרשה מתחילה בהיעלמות של ילדה מבית ספר יוקרתי של נזירות, והדרך לפתרון התעלומה רצופה הרפתקאות מטורפות לא פחות מן הגיבור, מטורניר כדורגל לא-שגרתי בין חוסי המוסד, דרך תגרות בבָּארים מפוקפקים בסמטאות ברצלונה, ועד למפגש עם מורָה מפתה.

   
לאורך הדרך, בעודו מנסה להיפטר מגופה מסתורית המתעקשת לעקוב אחריו באשר יֵלך, עובר הבלש-לעת-מצוא כמעט על כל חוק אפשרי, מתחזה לשורת דמויות ששם כולם כשם הפסיכיאטר מנהל המוסד, מתמודד עם התמכרות קשה (לפפסי קולה), מתפלש בכל סחי שנקרה לו, ומכריע את יריביו בנשקו הסודי: דַבֶּרת מתישה, מהממת, בלשון נמלצת, שהפער בינה לבין מעמדו החברתי העלוב הוא אחד ממקורות ההומור בספר.

   
'תעלומת הקבר המכושף' נקרא בנשימה עצורה עד לפתרון השאלות הרות הגורל: מיהו הרוצח, ומתי סוף-סוף יזכה הגיבור להתקלח. מנדוסה יצר סיפור בלשי מענג, שהוא בעת-ובעונה-אחת גם פארסה פרועה על הסיפור הבלשי וסאטירה חברתית מושחזת.

   
'תעלומת הקבר המכושף' הופיע עד כה בספרדית בחמישים מהדורות, תורגם לשמונה שפות ועובד לסרט קולנוע. בארץ היה הספר רב-מכר, והביקורות הריעו לו (אחרי שֶׁמָחוּ את דמעות הצחוק) במלים כגון:

   
"איזה סיפור שנון ומצחיק כתב מנדוסה! קוביית קרח מושלמת לקיץ"... "ספר מקורי, מהנה ומצחיק במיוחד... גיבורו הוא דמות מרהיבה... רומאן פיקרסקי יוצא מן הכלל"... "קשה להפסיק לצחוק בעת הקריאה... אחד הספרים המהנים של הזמן האחרון... הנאה עד אין קץ לקורא בכל שורה ושורה"... "תענוג גדול... הרומאן האלגנטי הזה נקרא בהנאה ומותיר את הקורא מחויך ומסופק"... "איזה ספר מצחיק ומבריק. תענוג"...

 

ספרים נוספים של אדוארדו מנדוסה בספריה החדשה:
מבוך הזיתים

 

 
מחיר קטלוגי :  79.00   ש"ח

מחיר בלעדי לחברי מועדון :  47.00  ש"ח
סוגפרוזה תרגום
סדרההספריה החדשה
הוצאהספרי סימן קריאה / הקיבוץ המאוחד
בשיתוף עםסדרת לטינו בעריכת טל ניצן
שם הספרתעלומת הקבר המכושף
שם המחבר/תאדוארדו מנדוסה
הספר בלועזיתEl misterio de la cripta embrujada
המחבר/ת בלועזיתEduardo Mendoza
שפת המקורספרדית
תרגוםטל ניצן
עריכהמנחם פרי
מספר עמודים173
מועד הוצאה לאורתשס"ה / 2005
דאנאקוד31-3956