תפריט צד 1>תרגום>רביעיית מיתרים | חדש!>'רביעיית מיתרים' נראה תחילה כעוד יצירת סיפורת משובחת אופיינית של אנה אנקוויסט, הסופרת ההולנדית הגדולה האהובה באירופה ובארץ. אבל ברבע האחרון שלו מצליח הרומאן הזה להפתיע אפילו את עצמו, ומתגלגל להיות מעֵין מותחן פשע. האיפוק המפורסם של אנקוויסט בוהק בו בלבוש חדש.

 

הסיפור ממוקם במרכז אמסטרדם, סביב נהר האֵיי וסירת־מגורים העוגנת בו, בעתיד קרוב האורב במרחק פסיעה, עתיד של עולם מנוכר, שבו אנו הולכים ומאבדים את הנכסים החברתיים והתרבותיים שלנו, וגם את הצורך בקשב אמפתי. הציניות של השחיתות השלטונית חוגגת, שרים ופקידים בכירים משוחדים ונסחטים, פושעים כלואים שולחים יד ארוכה אל מעֵבר לחומות הכלא.

 

ארבעת הנגנים החובבים – רופאה, בונה־כינורות, אחות ומנהל מרכז המוזיקה שנסגר – הנפגשים תדיר בסירת־המגורים לנגן ברביעיית המיתרים, הם יוצאי־דופן: בלי מוזיקה היו אבודים. הרביעייה הקאמרית היא המפלט שלהם, המקום המזוקק של קשב וקרבה אנושית.

 

בעלילה מקבילה מתפתחת קִרבה מפתיעה מלאת נפש בין המורה הבכיר שלהם לצ'לו לפני שנים – היום זקן מותש בן למעלה מ־80, שאינו מסתדר עם חידושיו הטכנולוגיים של העולם – לבין נער מוסלמי, בן של מבקשי מקלט ממרוקו.


זרע פורענות שזורעת בנאיביות אחת מנגניות הרביעייה יזמן אל הספינה אורח לא־קרוא, שיאיים להפוך גם את המפלט המוזיקלי לאשליה.


 

ספרים נוספים של אנה אנקוויסט בספריה החדשה:
המרדימנים

הסוד

יצירת המופת
קונטרפונקט
השיבה הביתה


 

 
מחיר קטלוגי :  98.00   ש"ח

מחיר בלעדי לחברי מועדון :  46.00  ש"ח
סוגפרוזה תרגום
סדרההספריה החדשה
הוצאהספרי סימן קריאה / הקיבוץ המאוחד
שם הספררביעיית מיתרים
שם המחבר/תאנה אנקוויסט
הספר בלועזיתKwartet
המחבר/ת בלועזיתAnna Enquist
שפת המקורהולנדית
תרגוםרן הכהן
עריכההילה בלום
מספר עמודים270
מועד הוצאה לאורנובמבר 2023
דאנאקוד31-6990