HIDDEN>טורים אישיים>לחברי מועדון הספריה החדשה>

לחברי מועדון הספריה החדשה

מנחם פרי
שתפו בפייסבוק
  

עורך הספריה החדשה פונה לקוראים – חברי מועדון, ואחרים שמוזמנים להצטרף – בבקשה מיוחדת לאור המשבר בענף הספרים.

לקוראי הספריה החדשה שלום,

בימים אלה אנו משיקים במועדון את הרומאן החדש של אברהם ב. יהושע, 'ניצבת', ומכתבי מופנה רק לאלה מכם שמתכוונים ממילא לקנות אותו, בדרך זו או אחרת. אך הדברים נכונים לכל ספרינו החדשים מעתה והלאה.

 

'ניצבת' הוא רומאן מענג, נינוח ומשעשע, א.ב. יהושע במיטבו. מחירו בחנויות ב-18 החודשים הקרובים (לפי חוק הספרים) יהיה 74 שקלים. במועדון הספריה החדשה יעלה הספר 66 שקלים – לדאבוננו, זו ההנחה המקסימלית שמותר לנו לתת לפי החוק.

 
 

במשך כל תקופת הדיון בחוק נלחמנו בעד הַחְרגת אתרי הוצאות הספרים ממגבלת איסור ההנחה, וביקשנו לאפשר למו"ל, במכירתו הישירה לצרכן, להציע את ספריו בכל מחיר שימצא לנכון. חשבנו אז, ואנו חושבים גם היום, שהאפשרות להציע את ספרינו בהנחה חיונית הן לשם קידומם של ספרים חדשים, והן כדרך להפחית את התלות שלנו ברשתות הספרים החמסניות. אבל ניהלנו את המאבק המסוים הזה לגמרי לבד, ללא תמיכתם של מו"לים נוספים, ותוך התנגדות מפורשת של התאחדות המו"לים – התנגדות שלא ירדנו לפִּשרה עד היום.

 

אכן, בקניית ספר במועדון יש ללכת לדואר לאסוף אותו, או להמתין שיגיע עם שליח, ואילו מחנות הספרים אתם יוצאים עם הספר ביד. וההנחה שמציע המועדון על ספר חדש היא, כאמור, קטנה. ובכל זאת, אני מבקש מכל מי שגורלה של הספריה החדשה חשוב לו, להעדיף את קניית ספרו של א.ב. יהושע במועדון הספריה החדשה, ואסביר מדוע:

 

מ-74 שקלים שתשלמו באחת הרשתות יישארו למחבר ולהוצאה 23.70 שקלים בלבד (לאחר עמלה של 55% לרשת, מע"מ, ותשלום למפיץ). לעומת זאת, מ-66 שקלים שתשלמו תמורת הספר באתר ההוצאה יישאר לנו סכום גבוה מכפול (לאחר מע"מ ודמי משלוח). כן, יותר מפי-שניים. לפיכך, 10,000 קוראים שמתכוונים ממילא לקנות את הרומאן, ויעדיפו לקנות אותו ישירות מאיתנו במקום ברשתות, פירושם תוספת של כ-250,000 שקלים למחבר ולספריה החדשה. סכום זה, יחד עם סכומים נוספים בספרים הבאים שנוציא בשנה הקרובה, גורלי לעתידנו.

 

אני שולח מראש את תודתי לכל מי שיבחר לקנות את 'ניצבת', ואת הספרים הבאים שלנו, באתר הספריה החדשה. בבחירתכם תבטיחו תגמול הוגן ליוצרי הספר (ובראשם המחבר), ותחזקו  את עמידתה של הספריה החדשה במשבר שפוקד את ענף הספרים.

בברכה,

 
מנחם פרי

 

*


פורסם ב-13.7.14

מועדון הספריה החדשה 


רשימת הטורים הקודמים:

מכתב למרים גבריאלי
חנוך לוין
עבדות שקופה. מחשבות על נשים בעידן הגלובליזציה
אבירמה גולן
מכתב ליהודית קציר
שמעון פרס; פתיח מאת מנחם פרי
החוק להגנת הספרות והסופרים
תמר פלג
תאריכים בביוגרפיה של גוגול
מנחם פרי
בעקבות פלאנרי או'קונור
חנה בת שחר
מארק לאוב: תשליל של עדות
מיכל גוברין
שושלת צילה
יהודית קציר
המורה לספרות שלנו
ישעיהו קורן
תריסר ללטינו
טל ניצן
על סקוט פיצג'ראלד
ארנסט המינגווי
עניין אחר לחלוטין: על פאול צלאן
שמעון זנדבנק
למה דווקא מדגסקר? הערות בשולי 'אמרות משפחה'
מנחם פרי
"אלוהים הוא בכיין, הוא פחדן"
מנחם פרי
זמן סגול
דורית אדרין
לפגוש את אפריקה
ניר רצ'קובסקי
ובמצותינו דם נערים פלסטיניים
מנחם פרי
אלזה מורנטה: הכתיבה והחיים
מערכת הספריה החדשה
ימי ראשון ורביעי
אדוה בולה
הזמן שנמצא: הערת המתרגמת
הלית ישורון
ועוד - - -
כל הטורים האישיים >>>
כל הטורים של מנחם פרי >>>

 

למשלוח תגובות הקליקו כאן. נשמח לפרסם כל תגובה עניינית ובטעם טוב, בהתאם לשיקול דעתנו.


   
שלומית ליקה:  רעיון מצוין, נורא כיף לקבל ספרים מהדואר. אני ממש אשמח לתמוך בהוצאות ובכותבים ולא בחנויות. כמנהלת מועדון הקוראות בסלונה פרסמתי את המכתב בקבוצת הפייסבוק שלנו. המון הצלחה.    

   
רוני אדם:  אסור לתת לסגור את ״הספריה החדשה״. הוצאה זו מזמנת לקורא העברי הכרות עם המעולים שבסופרי העולם ובתרגומים ראויים במיוחד. דוגמה מובהקת היא התוודעותי לסאראמאגו דרך מילותיה המדויקות של מרים טבעון המסורה, לפני שמי מסובבי ידע להגות את שמו. כך התעשר עולמי בספרות איטלקית, דר׳ אמריקאית ועוד. הוצאה זו היא אחד המבצרים האחרונים של התרבות הישראלית בארץ שאינה מתפתה לפופולריות זולה תמורת כסף. בתודה ובנאמנות. רוני.    
     
מוריה אבנימלך: אני נוהגת זה שנים לקנות את הספרים החדשים ישירות בספריה החדשה, ובאותה הזדמנות גם לקנות ספרים קודמים, ואמשיך בכך. זה נראה לי הדבר הנכון לעשות. הוצאות הספרים הן סוכנות התרבות האמיתיות ובלעדיהן אין ספרות.    

   
[אנונימי]: הדברים האלו נכונים גם בנוגע לקניית ספרים ישנים יותר?    

   
תשובת הספריה החדשה: כאשר אנו מציעים במועדון ספרים ותיקים שלנו, אנו נוהגים להציע אותם בהנחה משמעותית. הסכום שנותר בידינו לאחר הורדת דמי המשלוח דומה לסכום שאנו מקבלים מן הרשתות בקניית הספר במחיר מלא. זו קנייה משתלמת ללקוח, שמותירה בידי ההוצאה תקבול סביר (להבדיל מקניית ספרינו במבצעי הרשתות).
יש לציין שבדרך כלל ניתן למצוא ברשתות רק מבחר מצומצם של ספרינו הוותיקים. ולעומת זאת, בכל עת ניתן להזמין כל ספר שלנו
באתר הכללי של הוצאת הקיבוץ המאוחד, בהנחה קבועה של 30%. הקנייה באתר הכללי היא ישירה בדיוק כמו הקנייה במועדון הספריה החדשה, והיא מותירה בידי ההוצאה תקבול גבוה יותר מזה שנותר בידיה כאשר קונים את הספר ברשתות במחיר מלא, ועל אחת כמה וכמה במחיר מבצע.
אנו מבקשים להדגיש שיש הבדל בעינינו בין הרשתות לחנויות העצמאיות. אנו רואים חשיבות גדולה בשגשוגן של החנויות העצמאיות, והפנייה שלנו במכתב זה אינה מתייחסת ללקוחותיהן.
   

   
אילנה קמינסקי: תמיד אני מעדיפה לקנות מכם. המידע מאוד חשוב וכדאי מפעם לפעם לחזור עליו ולרענן אותו.