שירים מספרי סימן קריאה: 
אנתולוגיה מצטברת
אל חנון / קדיה מולודובסקי

 

  חפש
  חיפוש מתקדם
  מקור
  תרגום
  הספריה הקטנה
  הספריה החדשה לשירה
  לטינו בעריכת טל ניצן
  קלאסיקה
  עיון ותיעוד
  אנתולוגיות
  כתב-העת סימן קריאה
  קיים בדיגיטלי
  מתנה למצטרפים חדשים
  בתוכנית העבודה
  כתבי יד
  הוצאת הקיבוץ המאוחד
  המלצת השבוע
  הזרקור
  קישורים
  הישארו מעודכנים
  המלצת השבוע > עדנה שבתאי ולאה ענבל דור ממליצות על התרגום החדש ל'חנויות קינמון / בית־המרפא בסימן שעון־החול' של ברונו שולץ
   

  עדנה שבתאי, 'הארץ':

   

  בזכות התרגום היפה והשוטף מזומן לקורא שייענה לאתגר שמציג הספר הזה עונג צרוף של מפגש עם יצירת ספרות יחידה במינה, עוצמתית, חידתית ורבת יופי.

   

  זהו ספר מאתגר התובע קשב ותשומת לב לכל פרט ולכל מלה שבו, ספר שיש בכוחו להרחיב ולהעמיק את ראיית העולם של מי שייענה לאתגר שמציג הכוח הבורא שיש לדמיונו המופלא של שולץ, ולהעניק לקורא חוויות של השתאות ופליאה.

   

  אחרית דבר שחיבר דויד גרוסמן מעניקה ערך מוסף לתרגום החדש. "כל האפשר האינסופי", קרא גרוסמן לאחרית הדבר שלו, שבה הוא מציג את שולץ האיש כמו חי לפנינו. הוא מגולל את סיפור חייו ואת סיפורי מותו ונותן לקורא מפתח לפענוח החלקים אפופי המסתורין הקשים והמאתגרים ביותר ב"בית-המרפא בסימן שעון-החול". מעבר לכך, גרוסמן מספר כאן על הקשר האישי־היצירתי שלו אל דמותו של שולץ ואל יצירתו כמופת ומקור ליצירה הספרותית שלו עצמו, וחושף את האופן שבו נקשר אליהן והושפע מהן. "כל האפשר האינסופי" הוא יצירה ספרותית מקסימה כשלעצמה. אל תחמיצו אותה.

   
   כתבה המלאה >>
   
   

  לאה ענבל דור, 'הארץ':

   

  לעתים אני מדמיינת את שולץ כקוסם בצילינדר גבוה, עומד ומראה את תחתית הצילינדר הריקה כדי שלא נטיל ספק: אמנותו אינה מבוססת על תחבולות.

   

  הקורא נכנס לתוך המולה רב־גונית במעין קדחת נחפזת, כמו בקרנבל מתנשם. וכל זה מתרחש עם אדרת עצומה ונסערת של מלים, מסות של מלים הפורצות את כל הגדרות ונעשות "לאיזה זמן ממזרי, לממד עלום־שם, לטירוף".

   

  ראוי לשבח את התרגום של מירי פז מפולנית. הוא מלא קסם ופיוט, יורד לעומקו ומהותו של הספר, ואף מדגיש את האירוניה העצמית וההומור.

   
   לכתבה המלאה >>
   
   

  'חנויות קינמון / בית-המרפא בסימן שעון-החול' מאת ברונו שולץ
   
   
  עכשיו במבצע במועדון הספריה החדשה
   
     
   
   בניית אתריםבניית אתריםעיצוב: נעה לנדמן-שדה