שירים מספרי סימן קריאה: 
אנתולוגיה מצטברת
אל חנון / קדיה מולודובסקי

 

  חפש
  חיפוש מתקדם
  מקור
  תרגום
  הספריה הקטנה
  הספריה החדשה לשירה
  לטינו בעריכת טל ניצן
  קלאסיקה
  עיון ותיעוד
  אנתולוגיות
  כתב-העת סימן קריאה
  קיים בדיגיטלי
  מתנה למצטרפים חדשים
  בתוכנית העבודה
  כתבי יד
  הוצאת הקיבוץ המאוחד
  המלצת השבוע
  הזרקור
  קישורים
  הישארו מעודכנים
  המלצה אורחת > מדגם המלצות על ספרי דיוויד פוסטר וואלאס
   

  אריק גלסנר על 'טבעו של הכיף':

   

  הדחף המרכזי שמפעם בטקסטים שקובצו כאן הוא הרצון של וואלאס לראות בספרות יותר מאשר בידור. לראות בה כוח רוחני ביקורתי ואולי אפילו כוח גואל בתרבות העכשווית. אחת השאלות הגדולות של התקופה היא האם זה רציני להיות רציני, או שהיחס הנכון לקיום הוא אירוני. וואלאס מחפש את הרצינות בלב תרבות אירונית וקלת דעת באופן מובנה, והוא עושה את זה ב"כוח אש" (אם לגנוב ביטוי מאחד מסיפוריו) אינטלקטואלי, מוסרי ורגשי עז ביותר. וואלאס מקיים ביצירתו שידוך נדיר בין שכל לרגש. הוא גורם לראשנו לפעום כמו לב.

   
   לכתבה המלאה >>
   
   

  ברק יפה על 'אקספרס הדיבור הישיר':

   

  קשה לחשוב על מפעל תרגומי מבורך יותר בשנים האחרונות מסדרת ההוצאות של כתבי פוסטר וואלאס בעברית. רצף התרגומים שלו, ארבעה בארבע שנים, מעניק תחושת פרויקט שנלוות לה הכרה בחשיבות של אמן מסוים, אלמנט שנעדר מתרגום אקראי של סופר או אפילו מצביר תרגומים שנפרש על גבי שנים. נדמה שהעובדה שפוסטר וואלאס הרבה בכתיבה לא פרוזאית הופכת אותו ל"עכיל" יותר עבור הקורא הממוצע בימינו, שנוטה להעדיף טקסטים שנטועים במציאות מאשר הפלגה לבדיון פרוזאי.

   
   לכתבה המלאה >>
   
   

  לילך וולך על 'משהו כיפי לכאורה':

   

  מסאי וסופר נשלח למשימה כיפית מטעם העיתון (הארפר'ס מגזין, במקרה הזה) – מהסוג שעיתונאים עניים רק חולמים עליה והיא ניתנת במשורה, כבונוס נדיר, כתחליף לטפיחה על השכם או העלאה קטנטנה במשכורת – שיט תענוגות פזרני בן שבוע בספינת פאר מהסוג שרובנו רואים רק בסרטים אמריקאים, ושמי שיוצא אליו, בעיקר, הוא אמריקאים אמידים ושמנמנים. הוא חוזר עם מסמך בן 120 עמודים, משובץ 149 הערות שוליים לא שוליות; כתב אישום נוקב ומצחיק, ומדכא וצלול ומייאש. למסאי ולסופר הזה קראו דיוויד פוסטר וואלאס, כמובן. רק הוא יכול היה לקחת את המשימה הזו שהוגשה לו כמו זוג כפפות עור מבהיקות, ריחניות ומושלמות, ולהפוך אותן מבפנים החוצה להצביע על כל התיפורים הלא אחידים, על חוסר השלמות המתחזה לשלמות, על שאריות הדם הדבוקות בהן, על הקורבן שהקריבו בשבילן.

   
   לכתבה המלאה >>
   
   

  הספרים של דיוויד פוסטר וואלאס (ספרית פועלים)
   
   
  עכשיו במבצע במועדון הספריה החדשה
   
     
   
   בניית אתריםבניית אתריםעיצוב: נעה לנדמן-שדה