שירים מספרי סימן קריאה: 
אנתולוגיה מצטברת
ויליאם קרלוס ויליאמס

 

  חפש
  חיפוש מתקדם
  מקור
  תרגום
  הספריה הקטנה
  הספריה החדשה לשירה
  לטינו בעריכת טל ניצן
  קלאסיקה
  עיון ותיעוד
  אנתולוגיות
  כתב-העת סימן קריאה
  קיים בדיגיטלי
  מתנה למצטרפים חדשים
  בתוכנית העבודה
  כתבי יד
  הוצאת הקיבוץ המאוחד
  המלצת השבוע
  הזרקור
  קישורים
  הישארו מעודכנים
  יבוא גדי זהב
  מאת: לילך לחמן (עורכת)
  'יבוא גדי זהב' הוא אוצר בלום של שירי-ערש. לראשונה רואה אור בעברית אנתולוגיה שמשתרעת משוּמר הקדומה עוברת דרך זמן העברית, הערבית, היידיש והאמהרית ומגיעה עד לשיר-הערש הישראלי בן המאה ה-21. שירי השכבה מלאי רוך וקסם. לילך לחמן צירפה אחרית-דבר והערות.
  כל השירים
  מאת: אברהם בן-יצחק
  אברהם בן-יצחק, מראשוני המודרניסטים בשירה העברית, פירסם בחייו רק שנים-עשר שירים. אף-על-פי-כן מוחשבת שירתו בעיני כל דורות השירה העברית – מביאליק, שלונסקי ולאה גולדברג, דרך נתן זך, ועד לצעירי המשוררים היום – כאחת הפסגות של השירה עברית החדשה.
  גלות המשוררים, מבחר שירים 1956-1914
  מאת: ברטולט ברכט
  עוד שנים רבות לאחר מותו נותר ברכט המשורר כמו פצצת זמן חבויה שהמשיכה לתקתק באין-רואה מתחת לספרות העולמית. בספר זה ניתן, לראשונה בעברית, מבחר רחב משירתו של ברכט על כל תקופותיה, בתרגומו החזק והגמיש של ה. בנימין (בנימין הרשב).
  משורר בניו-יורק
  מאת: יעקב גלאטשטיין
  יעקב גלאטשטיין (1971-1896) הוא מגדולי המשוררים המודרניסטים היהודים, ורבים מחשיבים אותו כגדול משוררי יידיש בדורו. המבחר המקיף שבספר זה, בתרגומו של בנימין הרשב, כולל כמחצית משירתו של גלאטשטיין, על כל תקופותיה.
  עַיִן
  מאת: מרדכי גלדמן
  ספר שיריו השישי של מרדכי גלדמן הוא ספר חכם ומפעים כאחד. צירי השירים בספר נעים בין מיניות למוות, בין מודעות לעיוורון, בין רִיק למלאוּת רבת השראה, ובמרכזו עומדת מחלתה הסופנית של האם.
  אני סימון נחמיאס
  מאת: איתן נ. גלס
  "הַמְּשׁוֹרֵר הַלְּאֻמִּי שֶׁל הָאַשְׁכְּנַזִּים / חַיִּים נַחְמָן בְּיָאלִיק שָׂנָא אוֹתָנוּ / אֶת הַשְּׁחֹרִים, אֶת הַסְּפָרַדִּים, אֶת הַמִּזְרָחִים, / וּבְכָבוֹד וְהָדָר הוּרַד הָרָגִישׁ הַזֶּה לַקֶּבֶר. / מַה לַּעֲשׂוֹת, וַאֲנִי אוֹהֵב אֶת שִׁירָיו, / לִבִּי נִשְׂרַף לְמִלּוֹתָיו, וְלֹא סוֹלֵחַ. / הִכְנִיסַנִי תַּחַת כְּנָפְךָ, בֶּן-שַׁרְמוּטָה!"
  כל השירים
  מאת: יאיר הורביץ
  כל שיריו של יאיר הורביץ, מגדולי המשוררים בעברית במחצית השנייה של המאה העשרים. שירים אלה הם פִּריים של כמעט שלושה עשורי כתיבה, שנקטעו במותו של המשורר (1988), בהמתינו בבלגיה לניתוח להשתלת לב. הספר ראה אור במלאת עשרים שנה למותו.
  ציפור כלואה
  מאת: יאיר הורביץ
  בשנת חייו האחרונה של יאיר הורביץ ראה אור ספר זה, הכולל את שני מחזורי השירה האחרונים שכתב, "ציפור כלואה" ו"פרפור פרוזדורים", וסדרת ציורים של משה קופפרמן.
  טיול בשלושה
  מאת: אלי הירש
  בסתיו 1994 יצאו שלושה תל-אביבים – דריה בת השלוש, ושני הוריה, אלי ונתי – לחופשה קצרה באיטליה. `טיול בשלושה`, סיפור מסע בתשעים-ושש סונטות, עוקב אחריהם למשך שבוע אחד: מאורבייטו עד סיינה.
  צורות
  מאת: יונה וולך
  ספרה החמישי של יונה וולך, ובו 91 שירים (26 מהם נכללו אחר-כך במבחר `תת הכרה נפתחת כמו מניפה`).
  תת הכרה נפתחת כמו מניפה
  מאת: יונה וולך
  ספר זה הוא מבחר מקיף ומייצג של שירתה של יונה וולך, המשוררת הסוחפת והמכשפת, מכל תקופות כתיבתה, ואחד מספרי השירה האהובים ביותר בארץ. הלית ישורון מביאה בו את פסגות שירתה של וולך, וגם שמונה-עשרה שירים שזהו כינוסם הראשון בספר.
  דבר אופטימי, עשיית שירים
  מאת: מאיר ויזלטיר
  `דבר אופטימי, עשיית שירים` יצא לראשונה בשנת 1976, והוא נחשב לספר הציר של ויזלטיר – ציר של חיבור ושל תפנית בין ספריו המוקדמים לשלבי ההתפתחות הבאים בשירתו. זהו ספר רב-צדדי, המציג מנעד רחב של שירת ויזלטיר במיטבה.
  מוצא אל הים
  מאת: מאיר ויזלטיר
  רבים משירי הספר, שנכתבו בשנים 1976 עד 1979, מַפנים זרקור חזק, לעתים אכזרי ומסמא, לעבר המבוכה הרוחנית שבה היטלטלה אז האינטליגנציה הישראלית. עוד מצויים בספר כמה מן השירים האוטוביוגרפיים האישיים ביותר של ויזלטיר, לצד קטעי התבוננות בתל-אביב של קיץ ושל חורף.
  מחסן
  מאת: מאיר ויזלטיר
  79 שירים בשבעה שערים, משירתו המאוחרת של מאיר ויזלטיר.
  קיצור שנות השישים
  מאת: מאיר ויזלטיר
  ספר זה מביא את מכלול השירים שכתב ויזלטיר בשנים 1959 עד 1972, למעלה ממאתיים שירים – כל שירתו המוקדמת, שנדפסה בספריו `פרק א, פרק ב`, `מאה שירים` ו`קח`, וכן שירים נוספים.
  12 הבא

   

   

   
   בניית אתריםבניית אתריםעיצוב: נעה לנדמן-שדה