שירים מספרי סימן קריאה: 
אנתולוגיה מצטברת
שני גנים, יונה וולך

 

  חפש
  חיפוש מתקדם
  מקור
  תרגום
  הספריה הקטנה
  הספריה החדשה לשירה
  לטינו בעריכת טל ניצן
  קלאסיקה
  עיון ותיעוד
  אנתולוגיות
  כתב-העת סימן קריאה
  קיים בדיגיטלי
  מתנה למצטרפים חדשים
  בתוכנית העבודה
  כתבי יד
  הוצאת הקיבוץ המאוחד
  המלצת השבוע
  הזרקור
  קישורים
  הישארו מעודכנים
  שב עלי והתחמם
  מאת: מנחם פרי
  סיפור אהבתם ההומוארוטית של ברנר וגנסין. "מעולם לא תוארה פרשת היחסים האינטימית בין ברנר לגנסין באופן כה מסעיר. מחקר תיעודי מדהים-בדקדקנותו, ותובנות פרשניות מזהירות, הצטרפו כאן יחד לחוויית קריאה מאלפת ומרגשת". (אבנר הולצמן)
  המחסל
  מאת: חגי ליניק
  גיבור הרומאן, ספרו הרביעי של חגי ליניק, הוא צלף רב-אמן, מחסל בשירותם של "ההם". שבעה חיסולים מוצלחים נרשמים על שמו במהלך עשר שנים, עד שמתעורר בו ספק, ההצלחה "המקצועית" מתחילה להיראות לו כישלון צורב במישור האישי.
  יבוא גדי זהב
  מאת: לילך לחמן (עורכת)
  'יבוא גדי זהב' הוא אוצר בלום של שירי-ערש. לראשונה רואה אור בעברית אנתולוגיה שמשתרעת משוּמר הקדומה עוברת דרך זמן העברית, הערבית, היידיש והאמהרית ומגיעה עד לשיר-הערש הישראלי בן המאה ה-21. שירי השכבה מלאי רוך וקסם. לילך לחמן צירפה אחרית-דבר והערות.
  הרומאן המצרי
  מאת: אורלי קסטל-בלום
  בתערובת של עובדות היסטוריות וביוגרפיות, ואגדות מומצאות, ובדיון והגזמות, ושפע של פרטים ומאורעות שכביכול אינם ממין העניין, כותבת קסטל-בלום בגוף שלישי את הסאגה המשפחתית של משפחת קאשְׂתיל. לראשונה פוגש העולם הספרותי שלה את הזיכרונות המשפחתיים.
  סיפור הווה על פני האֶרץ
  מאת: סמי ברדוגו
  בגיל 48 עדיין לא מצא מרסל בן־חָמו מה לעשות עם עצמו. מדירתו הארעית, שבה הוא מתרחק מאביו ובעיקר מאחותו – המגדלת לבדה את בנו בן השש, זמיר, באחד מיישובי השפֵלה הזניחים – יוצא מרסל למפגש חוזר עם המקומות "שלו" על פני הארץ.
  סוס אחד נכנס לְבָּר | מועמד לפרס מאן בוקר
  מאת: דויד גרוסמן
  הופעת סטֶנדאַפּ במרתף בנתניה הולכת ומשתבשת, מתפוררת לעיני הקהל. האנשים היו קמים ועוזבים, או מורידים את אמן-הסטנדאפ הוותיק מן הבמה בשריקות בוז, אלמלא נמשכו כבחבלי קסם להציץ לגיהינום של אחר.
  ניצבת
  מאת: אברהם ב. יהושע
  נוגה, גרושה ירושלמית בת ארבעים-ושתיים, נגנית נבל בתזמורת סימפונית בהולנד, עומדת במרכז הרומאן הזה, שהוא אולי הנינוח והמשעשע ביותר שכתב א.ב. יהושע עד כה.
  לב משוגע
  מאת: דורית אבוש
  בגיל 33 נשאבת גיבורת הספר, חוקרת של מצריים העתיקה, לכמעט-שנתיים של תמורות סוחפות. היא מחליפה את בני-זוגה, נוטשת את מקצועה האקדמי, ומאבדת את אחותה התאומה. לבסוף היא מוצאת את עצמה כלואה בקומה ה-17 של מגדל-דירות במנהטן, נתונה להתקפי חרדה המתגלים בסימפטומים גופניים מתעתעים.
  קול שני
  מאת: דורית אבוש
  `קול שֵׁני` הוא מסע מרתק בשני סיפורים בעקבות הזהות האישית. בסיפור "בית-רעים" מאבד מייקל, פיסיקאי מבריק בן 43, את הזיכרון לגבי חייו שמגיל 32 ואילך. הפסיכולוגית המטפלת בו מתאהבת בו ומנסה לחדור אל עולמו. בסיפור השני, "פיתום", מורה להתעמלות נשוי, המתאהב באחד מתלמידיו.
  בשביל זה יש אהבה
  מאת: עדי אבלס
  הרומאן הקומי והשנון של אבלס קושר שלישיה `בלתי-אפשרית`: ג`ו – דון-ז`ואן תל-אביבי שחצן שכל אשה היא לגביו יעד מבוצר שהוא חייב להבקיע – פוגש במסיבה אקראית את יאיר – גבר בודד שצופה בחיים מן הצד. הצלע השלישית היא ריקי, נערת-ליווי מעשית ומיוחדת, שרוצה בעצם קשר פשוט.
  בשדות פלשת 1948
  מאת: אורי אבנרי
  בחודשים הראשונים שלאחר הקמת המדינה ובעיצומם של קרבות מלחמת העצמאות החלו להתפרסם בעיתון הערב `יום-יום` רשימותיו של חייל קרבי צעיר, שנשלחו הישר מחזית הדרום. היו אלו כתבותיו של אורי אבנרי בן ה-24: אז – לוחם ב"שועלי שמשון"; ומאוחר יותר – עורך `העולם הזה`, חבר-כנסת ולוחם בלתי נלאה על תפיסותיו הנון-קונפורמיסטיות.
  השיטה של קרלו
  מאת: איל אדר
  רומאן נוגע-ברגש וחכם על מסע נפשי סמוי של הסרת-הגנות והיפתחות. הספר נפתח דווקא בפרידה, כשאריק אינו מצליח להחליט לעבור לגור עם רוני, ואינו מסוגל "להבין" אם הרגש שלו אמיתי. רוני משאירה לו פתק פרידה תמציתי, חף מנוסטלגיה, והפרידה שלהם נראית סופית.
  השַׁער של ג'ולייט
  מאת: דורית אדרין
  בערב הפתיחה של תערוכת ציורים שלה בגלריה תל-אביבית מחליטה ג`ולייט לחדול מתערוכות ולגשת לפרויקט אמנותי שאפתני, ציור ענק ממדים – "הציור המשפחתי" שלה, מתנה לאמא ליום הנישואים.
  מעבר לסף: סיפורת ישראלית עכשווית
  מאת: דנה אולמרט (עורכת המבחר)
  הקובץ מאגד סיפורים קצרים ונובלות פרי-עטם של מי שעושים צעדים ראשונים בזירה התרבותית הישראלית. חלקם פרסמו ספר ביכורים, אבל רובם עדיין אינם מוכרים לקהל-הקוראים. לכולם משותפת התחושה שספרות איננה מותרות אלא דבר שאי-אפשר בלעדיו.
  זמן פציעות
  מאת: יעל איכילוב
  קומדיה רומנטית ישראלית שובת-לב שמעורבים בה חתונה, כדורגל, טלפון נייד ושני גורי כלבים. "ליעל איכילוב יש סיפור. וסיפור טוב... הוא מצחיק בלי להיות וולגרי, הוא מעניין בלי להיות מתיש". (נועה מנהיים)
  12345678910 הבא

   

   

   

   
   בניית אתריםבניית אתריםעיצוב: נעה לנדמן-שדה