שירים מספרי סימן קריאה: 
אנתולוגיה מצטברת
ציור נאיבי / מאיר ויזלטיר

 

  חפש
  חיפוש מתקדם
  סל ההזמנות
  ספרים שמחזירים לקריאה
  הספריה הקטנה ב-22 ₪
  מארזים בפחות מחצי מחיר
  מציאוֹת
  המהדורה ההיסטורית
  סופרי הבית
  מקור
  תרגום
  הספריה החדשה לשירה
  לטינו בעריכת טל ניצן
  קלאסיקה
  עיון ותיעוד
  אנתולוגיות
  כתב-העת סימן קריאה
  קיים בדיגיטלי
  מתנה למצטרפים חדשים
  בתוכנית העבודה
  כתבי יד
  הוצאת הקיבוץ המאוחד
  אתר מנחם פרי
  המלצת השבוע
  שירים בסימן קריאה
  הישארו מעודכנים
  תקנון אתר
  האלפבית של העצים | חדש!
  מאת: ויליאם קרלוס ויליאמס
  מבחר משיריו של ויליאמס, ממפלסי הדרך למודרניזם בשירה האמריקנית, ואולי הדמות המרכזית בו. שמעון זנדבנק, חתן פרס ישראל לתרגום שירה, ליקט ותרגם מאנגלית.
  השירים שמחוץ לספרים | חדש!
  מאת: יונה וולך
  ספר זה מאגד את כל השירים של יונה וולך שלא נכללו בספריה "התקניים". רבים מהם פרסמה וולך בחייה ונדחו מספריה בשל היותם פרועים, בלתי ממושמעים וניסיוניים. ספר זה פותח אפוא צוהר חדש לוולך לא־מוּצרת, לא־מצונזרת, לא־ערוכה.
  קעקועים מאוחרים | חדש!
  מאת: מאיר ויזלטיר
  "החלטתי לשלוח אליך את הספר במצבו הלא לגמרי גמור, למקרה שיארע לי משהו בלתי־צפוי ואצא מכלל פעולה", כתב מאיר ויזלטיר למנחם פרי ב-13.3.23. ספר זה, המחזיק 130 שירים בשבעה שערים, הוא מילותיו האחרונות של משורר חכם לקראת קץ חייו.
  את נמצאת, אני מרגישה
  מאת: ענת קוריאל
  השירים של ענת קוריאל החלו להיכתב ב־1995, לאחר שאחיה שם קץ לחייו, ונפרשׂוּ לאורך השנים אל ההווה של ההסתייפות הנחושה שלה עם הפרקינסון. אלה "שירים ארוגים במלאכת־יד עדינה ומורכבים מתמונות מאופקות עשויות היטב".
  ציפור כלואה (מהדורה היסטורית)
  מאת: יאיר הורביץ
  ספרו האחרון של יאיר הורביץ בחייו, שראה אור לראשונה ב-1987. הוא כולל את שני מחזורי השירה האחרונים שכתב וסדרת ציורים של משה קופפרמן. מהדורה היסטורית במלאת 50 שנה לסימן קריאה.
  השבר הסורי אפריקני (מהדורה היסטורית)
  מאת: אבות ישורון
  'השבר הסורי אפריקני' ראה אור לראשונה ב'ספרי סימן קריאה' ב-1974, ועמו פרץ אבות ישורון "החדש", כפי שנתגלה ב'סימן קריאה', לתודעת קהל קוראים רחב. מהדורה היסטורית במלאת 50 שנה לסימן קריאה.
  שירה (מהדורה היסטורית)
  מאת: יונה וולך
  'שירה', הספר המיתולוגי של יונה וולך, החשוב שבספריה, ראה אור לראשונה ב'ספרי סימן קריאה' ב-1976. הוא מביא את כל שירתה מראשיתה (1963) ועד 1975. מהדורה היסטורית במלאת 50 שנה לסימן קריאה.
  קח (מהדורה היסטורית)
  מאת: מאיר ויזלטיר
  'קח', ספר מרכזי של ויזלטיר, שנדפס במהדורות רבות, היה אחד הספרים הראשונים שראו אור בספרי סימן קריאה. השירים בו נכתבו בין מאי 1969 לספטמבר 1972. מהדורה היסטורית במלאת 50 שנה לסימן קריאה.
  חרסים
  מאת: אבות ישורון (הביאה הלית ישורון)
  חרסים' נלקט מתוך הארכיון של אבות ישורון שמסר בשעתו למכון "גנזים". קטעי שירים, פתקים, מכתבים ומחשבות מן השנים 1991-1932, כולם טיוטות שנותרו בניירותיו ולא נכנסו לספריו.
  אין אדם שהוא אי
  מאת: ג'ון דאן (תירגם וערך: שמעון זנדבנק)
  ספר זה מביא מבחר רחב משיריו של ג'ון דאן וטעימה מן הפרוזה שלו, שליקט, תירגם וליווה בהערות חתן פרס ישראל לתרגום שירה, שמעון זנדבנק. דאן, בן המאה ה־17, הוא מגדולי השירה האנגלית, והיום מן האהובים שבה.
  אור כפוי - פאול צלאן
  אור כפוי
  מאת: פאול צלאן
  'אור כפוי' הוא מבחר שלישי בספריה החדשה לשירה משירתו של פאול צלאן בתרגומו של שמעון זנדבנק, חתן פרס ישראל לתרגום שירה. כמו קודמיו מתפרשׂ קובץ זה על כל שנות היצירה של צלאן, גדול המשוררים בשפה הגרמנית במחצית השנייה של המאה העשרים.
  יאיר הורביץ - תום ותהום וקיים
  תום ותהום וקיים
  מאת: יאיר הוּרביץ (ערכו עוזי שביט ומנחם פרי)
  מבחר זה במתכונת כיס מייצג את שירתו הנפלֵית של יאיר הורביץ (1988-1941) מראשיתה ועד שני מחזורי השירים "ציפור כלואה" ו"פרפור חדרים", שהם מפסגת יצירתו.
  אבות ישורון - פניך אל פני
  פָּנֶיךָ אֶל פָּנַי
  מאת: אבות ישורון (ערכה הלית ישורון)
  מבחר ראשון מסוגו משירי המשורר אבות ישורון (1992-1904) בעריכת בתו, המתרגמת והעורכת הלית ישורון. זהו מבחר המפגיש את הקוראים הן עם שירתו המוקדמת והן עם שיאי שירתו הבשלה, במתכונת כיס.
  יונה וולך - תן למילים לעשות בך
  תן למלים לעשות בךָ
  מאת: יונה וולך (ערכה הלית ישורון)
  מבחר ראשון מסוגו משירי המשוררת יונה וולך (1984-1944) בעריכת המתרגמת והעורכת הלית ישורון, החל בספר ביכוריה 'דברים' (1966) וכלה בשירים מעיזבונה, במתכונת כיס.
  התשוקה והשמש
  מאת: שמעון זנדבנק (עורך ומתרגם)
  שתי תנועות גדולות בשירה קמו בשנות העשרֵה של המאה העשרים, ואין לתאר את אופיה של השירה המודרנית בלי העקבות שהשאירו: התנועה האקספרסיוניסטית הגרמנית, והתנועה האימג'יסטית האנגלו-אמריקנית. האנתולוגיה 'התשוקה והשמש' מוקדשת לשירתם.
  123 הבא

   

   

   

  הספריה החדשה ספרי סימן קריאה / הוצאת הקיבוץ המאוחד, ת"ד 2104, בני ברק 5112002, טל. 03-5162704
   בניית אתריםבניית אתריםעיצוב: נעה לנדמן-שדה