שירים מספרי סימן קריאה: 
אנתולוגיה מצטברת
אל חנון / קדיה מולודובסקי

 

  חפש
  חיפוש מתקדם
  מקור
  תרגום
  הספריה הקטנה
  הספריה החדשה לשירה
  לטינו בעריכת טל ניצן
  קלאסיקה
  עיון ותיעוד
  אנתולוגיות
  כתב-העת סימן קריאה
  קיים בדיגיטלי
  מתנה למצטרפים חדשים
  בתוכנית העבודה
  כתבי יד
  הוצאת הקיבוץ המאוחד
  המלצת השבוע
  הזרקור
  קישורים
  הישארו מעודכנים
  אור כפוי - פאול צלאן
  אור כפוי
  מאת: פאול צלאן
  'אור כפוי' הוא מבחר שלישי בספריה החדשה לשירה משירתו של פאול צלאן בתרגומו של שמעון זנדבנק, חתן פרס ישראל לתרגום שירה. כמו קודמיו מתפרשׂ קובץ זה על כל שנות היצירה של צלאן, גדול המשוררים בשפה הגרמנית במחצית השנייה של המאה העשרים.
  יאיר הורביץ - תום ותהום וקיים
  תום ותהום וקיים
  מאת: יאיר הוּרביץ (ערכו עוזי שביט ומנחם פרי)
  מבחר זה במתכונת כיס מייצג את שירתו הנפלֵית של יאיר הורביץ (1988-1941) מראשיתה ועד שני מחזורי השירים "ציפור כלואה" ו"פרפור חדרים", שהם מפסגת יצירתו.
  אבות ישורון - פניך אל פני
  פָּנֶיךָ אֶל פָּנַי
  מאת: אבות ישורון (ערכה הלית ישורון)
  מבחר ראשון מסוגו משירי המשורר אבות ישורון (1992-1904) בעריכת בתו, המתרגמת והעורכת הלית ישורון. זהו מבחר המפגיש את הקוראים הן עם שירתו המוקדמת והן עם שיאי שירתו הבשלה, במתכונת כיס.
  יונה וולך - תן למילים לעשות בך
  תן למלים לעשות בךָ
  מאת: יונה וולך (ערכה הלית ישורון)
  מבחר ראשון מסוגו משירי המשוררת יונה וולך (1984-1944) בעריכת המתרגמת והעורכת הלית ישורון, החל בספר ביכוריה 'דברים' (1966) וכלה בשירים מעיזבונה, במתכונת כיס.
  כל השירים
  מאת: אברהם בן-יצחק
  אברהם בן-יצחק, מראשוני המודרניסטים בשירה העברית, פירסם בחייו רק שנים-עשר שירים. אף-על-פי-כן מוחשבת שירתו בעיני כל דורות השירה העברית – מביאליק, שלונסקי ולאה גולדברג, דרך נתן זך, ועד לצעירי המשוררים היום – כאחת הפסגות של השירה עברית החדשה.
  גלות המשוררים, מבחר שירים 1956-1914
  מאת: ברטולט ברכט
  עוד שנים רבות לאחר מותו נותר ברכט המשורר כמו פצצת זמן חבויה שהמשיכה לתקתק באין-רואה מתחת לספרות העולמית. בספר זה ניתן, לראשונה בעברית, מבחר רחב משירתו של ברכט על כל תקופותיה, בתרגומו החזק והגמיש של ה. בנימין (בנימין הרשב).
  משורר בניו-יורק
  מאת: יעקב גלאטשטיין
  יעקב גלאטשטיין (1971-1896) הוא מגדולי המשוררים המודרניסטים היהודים, ורבים מחשיבים אותו כגדול משוררי יידיש בדורו. המבחר המקיף שבספר זה, בתרגומו של בנימין הרשב, כולל כמחצית משירתו של גלאטשטיין, על כל תקופותיה.
  עַיִן
  מאת: מרדכי גלדמן
  ספר שיריו השישי של מרדכי גלדמן הוא ספר חכם ומפעים כאחד. צירי השירים בספר נעים בין מיניות למוות, בין מודעות לעיוורון, בין רִיק למלאוּת רבת השראה, ובמרכזו עומדת מחלתה הסופנית של האם.
  אני סימון נחמיאס
  מאת: איתן נ. גלס
  "הַמְּשׁוֹרֵר הַלְּאֻמִּי שֶׁל הָאַשְׁכְּנַזִּים / חַיִּים נַחְמָן בְּיָאלִיק שָׂנָא אוֹתָנוּ / אֶת הַשְּׁחֹרִים, אֶת הַסְּפָרַדִּים, אֶת הַמִּזְרָחִים, / וּבְכָבוֹד וְהָדָר הוּרַד הָרָגִישׁ הַזֶּה לַקֶּבֶר. / מַה לַּעֲשׂוֹת, וַאֲנִי אוֹהֵב אֶת שִׁירָיו, / לִבִּי נִשְׂרַף לְמִלּוֹתָיו, וְלֹא סוֹלֵחַ. / הִכְנִיסַנִי תַּחַת כְּנָפְךָ, בֶּן-שַׁרְמוּטָה!"
  כל השירים
  מאת: יאיר הורביץ
  כל שיריו של יאיר הורביץ, מגדולי המשוררים בעברית במחצית השנייה של המאה העשרים. שירים אלה הם פִּריים של כמעט שלושה עשורי כתיבה, שנקטעו במותו של המשורר (1988), בהמתינו בבלגיה לניתוח להשתלת לב. הספר ראה אור במלאת עשרים שנה למותו.
  ציפור כלואה
  מאת: יאיר הורביץ
  בשנת חייו האחרונה של יאיר הורביץ ראה אור ספר זה, הכולל את שני מחזורי השירה האחרונים שכתב, "ציפור כלואה" ו"פרפור פרוזדורים", וסדרת ציורים של משה קופפרמן.
  טיול בשלושה
  מאת: אלי הירש
  בסתיו 1994 יצאו שלושה תל-אביבים – דריה בת השלוש, ושני הוריה, אלי ונתי – לחופשה קצרה באיטליה. `טיול בשלושה`, סיפור מסע בתשעים-ושש סונטות, עוקב אחריהם למשך שבוע אחד: מאורבייטו עד סיינה.
  צורות
  מאת: יונה וולך
  ספרה החמישי של יונה וולך, ובו 91 שירים (26 מהם נכללו אחר-כך במבחר `תת הכרה נפתחת כמו מניפה`).
  תת הכרה נפתחת כמו מניפה
  מאת: יונה וולך
  ספר זה הוא מבחר מקיף ומייצג של שירתה של יונה וולך, המשוררת הסוחפת והמכשפת, מכל תקופות כתיבתה, ואחד מספרי השירה האהובים ביותר בארץ. הלית ישורון מביאה בו את פסגות שירתה של וולך, וגם שמונה-עשרה שירים שזהו כינוסם הראשון בספר.
  דבר אופטימי, עשיית שירים
  מאת: מאיר ויזלטיר
  `דבר אופטימי, עשיית שירים` יצא לראשונה בשנת 1976, והוא נחשב לספר הציר של ויזלטיר – ציר של חיבור ושל תפנית בין ספריו המוקדמים לשלבי ההתפתחות הבאים בשירתו. זהו ספר רב-צדדי, המציג מנעד רחב של שירת ויזלטיר במיטבה.
  123 הבא

   

   

   
   בניית אתריםבניית אתריםעיצוב: נעה לנדמן-שדה