שירים מספרי סימן קריאה: 
אנתולוגיה מצטברת
ציור נאיבי / מאיר ויזלטיר

 

  חפש
  חיפוש מתקדם
  סל ההזמנות
  ספרים שמחזירים לקריאה
  הספריה הקטנה ב-22 ₪
  מארזים בפחות מחצי מחיר
  מציאוֹת
  המהדורה ההיסטורית
  סופרי הבית
  מקור
  תרגום
  הספריה החדשה לשירה
  לטינו בעריכת טל ניצן
  קלאסיקה
  עיון ותיעוד
  אנתולוגיות
  כתב-העת סימן קריאה
  קיים בדיגיטלי
  מתנה למצטרפים חדשים
  בתוכנית העבודה
  כתבי יד
  הוצאת הקיבוץ המאוחד
  אתר מנחם פרי
  המלצת השבוע
  שירים בסימן קריאה
  הישארו מעודכנים
  תקנון אתר
  מגדלורים של יבשה
  מאת: יהודית קציר
  שלוש נובלות, שהן שלושה סיפורי מסע: "מגדלורים של יבשה", "והעננים נוסעים, נוסעים", ו"מכתבים לעמינדב: אטיוד משפחתי". גיבוריהם מספרים לעצמם מחדש סיפור-חיים ומבקשים לבחור לו סיום אחר, שיפתח בפניהם את האפשרות לחיות "חיים חדשים".
  מַעבר בצֵל
  מאת: מאריה-תרזה די-לאשה
  בעיירה קטנה בדרום איטליה, המיילדת המקומית נכנסת להריון מצעיר מקומי, הנוטש אותה ויוצא למלחמת-העולם השנייה. בשובו מנסה הבת שנולדה בינתיים לקשור בין הוריה, אבל האב לא מופיע לחתונה. הספר זכה בפרס סטרגה.
  איים של שקט
  מאת: אילנה ברנשטיין
  'איים של שקט` אינו קובץ כי אם רצף של סיפורים, אבל זהו רצף מקוטע. הוא משרטט מהלך שתחילתו בפגישה "רומנטית" בין אשה לגבר, המשכו בחיזור המוביל לנישואים (או לא), לזוגיות (עם וריאציות), להבאת ילדים לעולם ולאחריות כלפיהם (או לא), וסופו בבידוד עתידי בכלא וירטואלי.
  מצפה לסופה
  מאת: ליזה גינצבורג
  אנה, רקדנית בלט צעירה, נוסעת לרקוד בלונדון. על סף פריצת הקריירה שלה היא קורעת את הרצועה הצולבת של הברך ואינה מסוגלת יותר לרקוד. בשובה מוכה לאיטליה, היא פונה ללימודי ספרות רוסית ומבקשת לכתוב עבודת-גמר אצל פרופסור לספרות רוסית. הספר מתאר את פרשת היכרותם.
  ועם רוחי גוויתי
  מאת: יצחק לאור
  רומאן נוגע-ללב וסנטימנטלי, וקומי, וגרוטסקי, ולפרקים ברוטלי, ותמיד נועז וצבעוני, המערער על עצם אפשרות הרומאן, ועל תפיסת הדמות האנושית כבעלת זהות ברורה, רצופה ומתפתחת. במרכזו בכיר בשב"כ שנעלם ממקום שירותו האחרון בעזה, אחרי שאסיר חשוב חמק לו מהידיים.
  אחד מרעננה
  מאת: דורון נשר
  איך ניצלו חייו של האפיפיור בסיבוב רעננה? למה לא הלך אביו של המספר לחתונה של אריה קראוזה, שהציל את חייו במלחמת-העולם? מי הציל את סופיה לורן משריפה? ומדוע באים היטלר, ולהבדיל אלוהים, לרעננה?
  בעיניים קשורות
  מאת: סירי הוסטוֶט
  איריס היא סטודנטית לתואר שני בספרות באוניברסיטת `קולומביה` בניו-יורק של שנות השמונים. מתוך השגרה של חיים סטודנטיאליים רגילים לכאורה היא נדחפת כמו באקראי אל סידרה של מצבים קיצוניים, המאלצים אותה להיאבק על עצם זהותה כאשה וכאדם.
  המפץ הקטן
  מאת: בני ברבש
  אסף, ילד חריף בעל פוטנציאל להיות מדען, עוקב בהשתאות אחרי המפץ הקטן המתחולל יש-מאין בחיי אביו, ומביא לשינויים מרחיקי לכת בחיי כל המשפחה ואף ליותר מכך. כי בוקר אחד, כשאמו סמדר מתעוררת, היא מבחינה שמגומת האוזן של בעלה מבצבץ עץ-זית זערורי...
  חיים אלימים
  מאת: פייר פאולו פאזוליני
  סיפורו של תומאזו, נער מושחת שהוא גם רגיש ונאיבי, אשר בסופו של דבר מפציעה בו בהדרגה אנושיות לא צפויה, והוא הופך ל"גיבור". זהו ספר שכולו געגועים למצב של תום, המלווים בהכרה מתמדת שתום זה אינו אפשרי.
  כל מי שאהבה
  מאת: עדנה נוי
  בשלהי שנות החמישים מגיעה לישראל אשה ערירית, צ`ילאג שמה, המבקשת למצוא מישהו שיוכל לספר לה על בתה שעקבותיה אבדו במלחמת-העולם השנייה. הופעתה מערערת את היציבות השברירית של איסֵר ולַאסלו ניימנד, ניצולים שהקימו משפחות חדשות ומנסים להתחיל חיים שנִיים.
  כְּשֶׁהלילה
  מאת: כריסטינה קוֹמֶנצ'יני
  מרינה, אשה צעירה, מגיעה לחופשה של חודש באַלפִּים האיטלקיים. לבדה, בלי בעלה, יהיה עליה להתמודד עם חוסר-האונים שלה כאם שבנה בן השנתיים, שכמעט אינו מדבר, בוכה בלי הפסקה. לילה אחד קולט בעל-הבית שלה שמשהו משונה מתרחש בדירתה של הדיירת.
  לא בבית הזה
  מאת: יוסף בר-יוסף
  בסוף הקיץ חוזר פתאום אביו של עמי משנתיים בניו-יורק – איש כבן 65 במשבר, על סף אובדן כל נכסיו. ביום ובלילה הארוך והסוער שלאחר שובו מתחוללת שורת תסבוכות בתוך המשולש הכולל את האב, את בנו עמי, ואשה צעירה בשם נימי. דומה שמכאן יימשכו חייהם של השלושה באפיקים חדשים.
  לליה
  מאת: מרינה גרוסלרנר
  לַליָה עלתה ארצה מברית-המועצות כשהיתה בת חמש ונקלעה למציאות הקשוחה של אשדוד של שנות השבעים. הנערה הפרועה והתזזיתית נקרעת בין הרצון להשתייך, להתנסות, לאהוב ולחלום, לבין תחושת הזרות העוטפת את כל אלה. במרכז הספר עומד סיפור יחסיה עם דניאל.
  מישהו נפל
  מאת: חגי ליניק
  חוויית-היסוד (האוטוביוגרפית) בקובץ הסיפורים `מישהו נפל` היא של ילד בן 8 שאחיו נפל בצבא. ניתן לראות את כל סיפורי הספר כמעגלים הולכים ומתרחבים סביבה, תוך הזדהות והתנגדות. ספר בכורה מרשים, שיש בו קול חדש, חי וחם.
  מסיבה של אחרים
  מאת: ליליאָנה הֶקֶר
  אחד-עשר סיפורים ונובלה שבחרה טל ניצן מן המיטב של ליליאנה הקר, אחת הסופרות החשובות בדרום-אמריקה. בטכניקה סיפורית צלולה ומדויקת מנפצת הקר אחת לאחת את האמונות על התא המשפחתי או הזוגי: על אהבת אם, אחווה, נאמנות והגנה.
  12345 הבא


   

  הספריה החדשה ספרי סימן קריאה / הוצאת הקיבוץ המאוחד, ת"ד 2104, בני ברק 5112002, טל. 03-5162704
   בניית אתריםבניית אתריםעיצוב: נעה לנדמן-שדה