שירים מספרי סימן קריאה: 
אנתולוגיה מצטברת
ציור נאיבי / מאיר ויזלטיר

 

  חפש
  חיפוש מתקדם
  סל ההזמנות
  שבוע הספר 2022
  מבצע קלאסיקה עולמית
  מארזים בחצי מחיר
  הספריה הקטנה ב-29 ₪
  מציאוֹת
  מקור
  תרגום
  הספריה החדשה לשירה
  לטינו בעריכת טל ניצן
  קלאסיקה
  עיון ותיעוד
  אנתולוגיות
  כתב-העת סימן קריאה
  קיים בדיגיטלי
  מתנה למצטרפים חדשים
  אנשי הספריה ממליצים
  בתוכנית העבודה
  כתבי יד
  הוצאת הקיבוץ המאוחד
  המלצת השבוע
  שירים בסימן קריאה
  הישארו מעודכנים
  כְּשֶׁהלילה
  מאת: כריסטינה קוֹמֶנצ'יני
  מרינה, אשה צעירה, מגיעה לחופשה של חודש באַלפִּים האיטלקיים. לבדה, בלי בעלה, יהיה עליה להתמודד עם חוסר-האונים שלה כאם שבנה בן השנתיים, שכמעט אינו מדבר, בוכה בלי הפסקה. לילה אחד קולט בעל-הבית שלה שמשהו משונה מתרחש בדירתה של הדיירת.
  נוכח שמיכת החייל
  מאת: לידיה ז'ורז'
  "ספר לא-מצוי, מלא תחושת זמן רבת-כוח, ודמויות ואירועים האוחזים בקוראים בעוצמתם הטהורה – שכתבה סופרת שהיא אחד הקולות היותר חשובים בספרות הפורטוגזית העכשווית". (ז`וזה סאראמאגו)
  המפץ הקטן
  מאת: בני ברבש
  אסף, ילד חריף בעל פוטנציאל להיות מדען, עוקב בהשתאות אחרי המפץ הקטן המתחולל יש-מאין בחיי אביו, ומביא לשינויים מרחיקי לכת בחיי כל המשפחה ואף ליותר מכך. כי בוקר אחד, כשאמו סמדר מתעוררת, היא מבחינה שמגומת האוזן של בעלה מבצבץ עץ-זית זערורי...
  לא בבית הזה
  מאת: יוסף בר-יוסף
  בסוף הקיץ חוזר פתאום אביו של עמי משנתיים בניו-יורק – איש כבן 65 במשבר, על סף אובדן כל נכסיו. ביום ובלילה הארוך והסוער שלאחר שובו מתחוללת שורת תסבוכות בתוך המשולש הכולל את האב, את בנו עמי, ואשה צעירה בשם נימי. דומה שמכאן יימשכו חייהם של השלושה באפיקים חדשים.
  מישהו נפל
  מאת: חגי ליניק
  חוויית-היסוד (האוטוביוגרפית) בקובץ הסיפורים `מישהו נפל` היא של ילד בן 8 שאחיו נפל בצבא. ניתן לראות את כל סיפורי הספר כמעגלים הולכים ומתרחבים סביבה, תוך הזדהות והתנגדות. ספר בכורה מרשים, שיש בו קול חדש, חי וחם.
  מסיבה של אחרים
  מאת: ליליאָנה הֶקֶר
  אחד-עשר סיפורים ונובלה שבחרה טל ניצן מן המיטב של ליליאנה הקר, אחת הסופרות החשובות בדרום-אמריקה. בטכניקה סיפורית צלולה ומדויקת מנפצת הקר אחת לאחת את האמונות על התא המשפחתי או הזוגי: על אהבת אם, אחווה, נאמנות והגנה.
  סימני חיים
  מאת: אבירמה גולן
  בששת הימים האחרונים של שנת 1999 שוכב פרופסור אלי ענבר מחוּסר-הכרה במחלקה לטיפול נמרץ, לאחר שנפצע בתאונת-דרכים. מבחינת מצבו הגופני הוא כבר היה אמור להתעורר, אך דומה שהוא מסרב לחזור לחיים. הספר עוקב אחר חייו לאחור, מן הרגע שבו נפרדה ממנו בת-זוגו האחרונה.
  קול שני
  מאת: דורית אבוש
  מסע מרתק בשני סיפורים בעקבות הזהות האישית. בסיפור "בית-רעים" מאבד מייקל, פיסיקאי מבריק בן 43, את הזיכרון לגבי חייו שמגיל 32 ואילך. הפסיכולוגית המטפלת בו מתאהבת בו ומנסה לחדור אל עולמו. בסיפור השני, "פיתום", מורה להתעמלות נשוי, המתאהב באחד מתלמידיו.
  אשה קטלנית
  מאת: שולמית גלבוע
  כעשרים-וארבע שעות נמשך ההווה של הרומאן – יממה שהיא כור לוהט, המערבל את המתחים יוצאי-הדופן בתוך משפחתה של מאיה. בשעות הללו יתגלגל כל רגש בהיפוכו ויופנה נגד עצמו, וכל דמות תגלה פנים אחרות מאלה שהיו לה תחילה.
  רגל אחת בחוץ
  מאת: חנוך ברטוב
  לאחר `של מי אתה ילד`, רומאן הילדוּת המופתי של חנוך ברטוב, אנו ממשיכים אל `רגל אחת בחוץ`, החוליה השנייה בפרשת צמיחתו של אותו גיבור אוטוביוגרפי. שורת ההתנסויות הכאובות והמלבבות של נער פתח-תקוואי במשברי התבגרותו מצטרפת לעלילה רבת קסם וחיוניות.
  רק שנינו
  מאת: אלחנן ניר
  אחרי שיונתן להבי ויתר, כמו אביו, על הליכה בגדולות, זנח את עתידו התורני המבטיח כלמדן מבריק והמיר אותו באהבתו הצנועה לאליסה, הוא מבקש לשרוד את חיי הזוגיות הצעירים שלו ולגבור על חרדותיו ולבטי האמונה שלו.
  שדות התהילה
  מאת: ז'אן רוּאוֹ
  המאורעות המשפחתיים העליזים, המסופרים מפיו של נכד אנונימי – וברקע הסמוי שלהם מקננת "המלחמה הגדולה", שהטראומות שהטביעה במשפחה, הנחשפות רק בדיעבד, מרכיבות תמונה אחרת לגמרי של חייה. מהדורה מחודשת של ספר מופלא שהעניק למחברו את פרס גונקור ותהילת עולם.
  הסימפוניה הגמורה
  מאת: אאוּגוּסטוֹ מוֹנטֶרוֹסוֹ
  סיפורים קצרצרים, תמיד מלאי-חן, שנונים ומבריקים, של אחד הפרוזאיקונים הידועים והמוערכים באמריקה הלטינית. "הטקסטים הקטנים האלה, התמימים לכאורה, ינשכו אותך אם תתקרב אליהם בלי להיזהר, וישאירו בך צלקות". (אסימוב)
  בית חפץ
  מאת: דב קמחי
  הופעתו המחודשת של הרומאן `בית חפץ` היא גילוי של אחד הרומאנים המצוינים והמפתיעים של הספרות העברית, ושל סופר שכוח. `בית חפץ` נכתב בירושלים בשנים 1939-1930, אך ראה אור רק אחרי מלחמת תש"ח, ב-1951. הנוסח המתפרסם בספריה החדשה נערך מחדש בידי מנחם פרי.
  דג בבטן
  מאת: אפרת דנון
  בקול צלול ומובחן מגישה אפרת דנון קובץ סיפורים על משפחות שבהן ילדות וילדים מתבוננים בעין בוחנת וחשדנית בעולמם של הוריהם, והורים חשים רגשות מעורבים כלפי ילדיהם. "כתוב בכישרון גדול, בשפה רגישה ויפהפיה... מקבץ סיפורים משובח". (רנה ורבין)
  123 הבא


   

  הספריה החדשה ספרי סימן קריאה / הוצאת הקיבוץ המאוחד, ת.ד. 2104, בני ברק 5112002, טל. 03-5162704
   בניית אתריםבניית אתריםעיצוב: נעה לנדמן-שדה