שירים מספרי סימן קריאה: 
אנתולוגיה מצטברת
ציור נאיבי / מאיר ויזלטיר

 

  חפש
  חיפוש מתקדם
  סל ההזמנות
  מבצע החבורה האיטלקית
  מבצע קלאסי לחגים
  מארזים בחצי מחיר
  הספריה הקטנה ב-29 ₪
  מציאוֹת
  מקור
  תרגום
  הספריה החדשה לשירה
  לטינו בעריכת טל ניצן
  קלאסיקה
  עיון ותיעוד
  אנתולוגיות
  כתב-העת סימן קריאה
  קיים בדיגיטלי
  מתנה למצטרפים חדשים
  אנשי הספריה ממליצים
  בתוכנית העבודה
  כתבי יד
  הוצאת הקיבוץ המאוחד
  המלצת השבוע
  שירים בסימן קריאה
  הישארו מעודכנים
  אאורה פלוס
  מאת: קרלוס פואנטס, פוקנר, פושקין
  במרכז הספר נובלת המסתורין הנודעת של פואנטס, "אאורה". מצטרפים אליה "קונסטנסיה", נובלה נוספת שלו על משולש-יחסים, והסיפורים "מלכה פיק" של פושקין ו"ורד לאמילי" של פוקנר, שעקבותיהם ניכרים ב"אאורה".
  אני ג'ון / לוסי | עותקים אחרונים
  מאת: ג'מייקה קינקייד
  שני רומאנים קצרים על התבגרות נשית מאת אחת הסופרות האפרו-אמריקניות הבולטות ביותר. `אני ג`ון` מתרחש באי קאריבי קטן, ומתאר את חיי הגיבורה מגיל עשר עד שבע-עשרה. `לוסי` ממשיך את הסיפור.
  אש ידידותית
  מאת: אברהם ב. יהושע
  דואט של בעל ואשה הנשואים קרוב לארבעים שנה, ולמשך שבוע ימים, מנר שני עד נר שמיני של חנוכה, נפרדים זה מזה לרגל נסיעתה של האשה לאפריקה, לבקר את גיסה האלמן ולהתאבל עמו על אובדן אחותה.
  בית חפץ
  מאת: דב קמחי
  הופעתו המחודשת של הרומאן `בית חפץ` היא גילוי של אחד הרומאנים המצוינים והמפתיעים של הספרות העברית, ושל סופר שכוח. `בית חפץ` נכתב בירושלים בשנים 1939-1930, אך ראה אור רק אחרי מלחמת תש"ח, ב-1951. הנוסח המתפרסם בספריה החדשה נערך מחדש בידי מנחם פרי.
  דג בבטן
  מאת: אפרת דנון
  בקול צלול ומובחן מגישה אפרת דנון קובץ סיפורים על משפחות שבהן ילדות וילדים מתבוננים בעין בוחנת וחשדנית בעולמם של הוריהם, והורים חשים רגשות מעורבים כלפי ילדיהם. "כתוב בכישרון גדול, בשפה רגישה ויפהפיה... מקבץ סיפורים משובח". (רנה ורבין)
  היום שלפני האושר
  מאת: ארי דה לוקה
  מחצר פנימית של בית-דירות גדול, בנפולי של שנות החמישים שעדיין חיה בצילה של מלחמת-העולם השנייה, מנסה ילד יתום בן 8 לצוד את תשומת-לבה של אנה, ילדה כבת-גילו, העומדת תמיד בחלון הקומה השלישית. יום אחד היא נעלמת.
  הייתי כאן
  מאת: רנה ליטוין
  `הייתי כאן` הוא ספר שמתנועע בין בדיון למציאות, בין עבר להווה, בין מקומות לבין רוחם של היוצרים שעודה תועה בהם. המתרגמת רנה ליטוין נוסעת בעקבות פוקנר, טולסטוי, לואיס קרול, לורקה, פושקין ומירוסלב הולוב, אל האתרים שהזינו את יצירותיהם או ניזונו מהן.
  היפוכו של אחד
  מאת: ארי דה לוקה
  בניגוד למתמטיקה, שניים בספר הזה אינם הכפלה של אחד. הם ניגודו, היפוכו של אחד ושל בדידותו. זהו ספר אוטוביוגרפי, שבו מי שאילף את עצמו להיות אחד בודד, להיות זר ולא- שייך ולגונן בקנאות על המסגרת הפרטית שלו, חוֹוה שורת אירועים של שניים, של "יחד", אף כי יחד מרוסק, מגומגם, ארעי.
  המפץ הקטן
  מאת: בני ברבש
  אסף, ילד חריף בעל פוטנציאל להיות מדען, עוקב בהשתאות אחרי המפץ הקטן המתחולל יש-מאין בחיי אביו, ומביא לשינויים מרחיקי לכת בחיי כל המשפחה ואף ליותר מכך. כי בוקר אחד, כשאמו סמדר מתעוררת, היא מבחינה שמגומת האוזן של בעלה מבצבץ עץ-זית זערורי...
  הרדיד האנדלוסי
  מאת: אלזה מורנטה
  בשנות העשרים לחייה כתבה מורנטה סיפורים, ובשנים מסוימות פירסמה סיפור כמעט מדי שבוע. מבחר מן הסיפורים הללו, ועוד שניים שכתבה מאוחר יותר, היא כינסה בספר שלפנינו.
  התפרצות X
  מאת: עדנה מזי"א
  אילן בן-נתן, פרופסור לאסטרו-פיסיקה בטכניון, בן 48, נשוי לנעמי, הצעירה ממנו ב-23 שנה, ומגלה שיש לה מאהב. התחקותו אחריה מביאה אותו לעשות מעשה נורא. מכאן והלאה הופכים חייו לסדרת ניסיונות להיפטר מתוצאות מעשהו. רומאן שנון וסוחף על זוגיות, אהבה ובגידה, חרטה והתחדשות.
  זה הדברים
  מאת: סמי ברדוגו
  המספר של `זה הדברים` ביקש חופשה של שבוע מעבודתו לצורך משימה שיושבת אצלו "כמו פגיון מחושב ודוקרני" המכוּון אל אמו. הוא לוקח את אמו מבית-האבות שבו היא נמצאת כבר ארבע שנים וכולא אותה, פשוטו-כמשמעו, בביתה הישן, הנטוש, בקצה הרחוב האחרון של מושבה בלב הארץ.
  חיי חורף
  מאת: אורלי קסטל-בלום
  אורלי קסטל-בלום כתבה את ששת סיפורי הספר הזה במיטב הדמיון השלוח שלה, בשיא כושרה להמציא מצבים ומבטים והארות לא-צפויים. זהו ספר "קסטל-בלומי" טיפוסי, ועם זאת הוא שונה מקודמיו, מצחיק ומעציב כאחד. אין מה לומר – קסטל-בלום מפתיעה אותנו שוב, ממש כפי שציפינו ממנה.
  חיים אלימים
  מאת: פייר פאולו פאזוליני
  סיפורו של תומאזו, נער מושחת שהוא גם רגיש ונאיבי, אשר בסופו של דבר מפציעה בו בהדרגה אנושיות לא צפויה, והוא הופך ל"גיבור". זהו ספר שכולו געגועים למצב של תום, המלווים בהכרה מתמדת שתום זה אינו אפשרי.
  כְּשֶׁהלילה
  מאת: כריסטינה קוֹמֶנצ'יני
  מרינה, אשה צעירה, מגיעה לחופשה של חודש באַלפִּים האיטלקיים. לבדה, בלי בעלה, יהיה עליה להתמודד עם חוסר-האונים שלה כאם שבנה בן השנתיים, שכמעט אינו מדבר, בוכה בלי הפסקה. לילה אחד קולט בעל-הבית שלה שמשהו משונה מתרחש בדירתה של הדיירת.
  12 הבא


   

  הספריה החדשה ספרי סימן קריאה / הוצאת הקיבוץ המאוחד, ת.ד. 2104, בני ברק 5112002, טל. 03-5162704
   בניית אתריםבניית אתריםעיצוב: נעה לנדמן-שדה