שירים מספרי סימן קריאה: 
אנתולוגיה מצטברת
ציור נאיבי / מאיר ויזלטיר

 

  חפש
  חיפוש מתקדם
  סל ההזמנות
  ספרים שמחזירים לקריאה
  הספריה הקטנה ב-22 ₪
  מארזים בפחות מחצי מחיר
  מציאוֹת
  המהדורה ההיסטורית
  סופרי הבית
  מקור
  תרגום
  הספריה החדשה לשירה
  לטינו בעריכת טל ניצן
  קלאסיקה
  עיון ותיעוד
  אנתולוגיות
  כתב-העת סימן קריאה
  קיים בדיגיטלי
  מתנה למצטרפים חדשים
  בתוכנית העבודה
  כתבי יד
  הוצאת הקיבוץ המאוחד
  אתר מנחם פרי
  המלצת השבוע
  שירים בסימן קריאה
  הישארו מעודכנים
  תקנון אתר
  החבֵרה הגאונה
  מאת: אלנה פרנטה
  יום אחד, בגיל 66, נעלמת לִילה ונעלמים חפציה ומסמכיה. כמין נקמה על היעלמותה מתיישבת אֶלנה, חברת-הנפש שלה מילדוּת, לכתוב את סיפורן זו מול זו. התוצאה המהפנטת היא מסע בן למעלה מ-1,800 עמודים, ארבעת הרומאנים הנפוליטניים של אֶלֶנה פרנטה. 'החברה הגאונה' הוא הראשון.
  אשה בורחת מבשורה
  מאת: דויד גרוסמן
  אורה, שבנה החייל יוצא למבצע צבאי גדול, בורחת מביתה כדי לא להתענות בציפייה לבשורה הרעה, שאין לה ספק כי תגיע; כסרבנית-בשורה אולי בכלל תוכל למנוע אותה ולהציל את בנה. בדרכה אל הגליל היא כמעט חוטפת את אברם, אהוב נעוריה, ובמשך ימים ולילות היא נודדת אתו על-פני הארץ.
  על העיוורון
  מאת: ז'וזה סאראמאגו
  מכונית נתקעת לפני רמזור שהתחלף לירוק. הנהג צועק משהו. מסתבר שהתעוור פתאום: הוא רואה הכל לבן, כאילו נפל לתוך ים של חלב. בזה אחר זה נדבקים בחושך הלבן כל האנשים, מלבד אשה אחת... ספר מטלטל על האחווה האנושית, שמהדהד בלב הקורא ימים רבים לאחר הקריאה.
  חיי נישואים
  מאת: דוד פוגל
  `חיי נישואים`, חריג זנוח בדרך-המלך של הספרות העברית כשנדפס לראשונה ב-1929-30, הפך לאחד הספרים המרכזיים של הפרוזה העברית המודרנית כשנדפס בנוסח חדש ב-1986. גורדוייל, גיבורו, נשוי לברונית תיאה, ששוכבת עם ידידיו ושאר מזדמנים ומודיעה לו על בגידותיה...
  אלה תולדות
  מאת: אלזה מורנטה
  שבע השנים של הספר המופלא הזה מספרות על המתרחש במהלך מלחמת העולם השנייה ואחריה. במרכזו עומדים חייו הקשים והמאושרים של אוּזֶפֶּה – משורר נפלא שאינו יודע קרוא-וכתוב – הילד שנולד לאלמנה החצי-יהודייה אידה בעקבות אונס בידי חייל גרמני.
  הר אדוני
  מאת: ארי דה לוקה
  הנובלה `הר אדוני` – מפסגות יצירתו של דה לוקה, רב-מכר במשך חודשים ארוכים באיטליה ובצרפת וספרו האהוב ביותר של דה לוקה בישראל – היא סיפור על אהבה בנפולי, בין ילד בן 13 לבין ילדה בת גילו, אך מנוסה, שכבר מכירה את "הגועל של החיים".
  מַי פירסט סוני
  מאת: בני ברבש
  ה"מספר" של הרומאן הוא ילד אחוז דיבוק של תיעוד, הגדל בתל-אביב של שנות השמונים, ומקליט בלי הרף בטייפּ את כל מה שקורה סביבו. מן התיעודים המוקלטים עולה סיפור המשברים החריפים והתכופים המטלטלים את היחסים בין אביו לאמו.
  בעקבות הזמן האבוד [1]
  מאת: מרסל פרוסט
  בעוד 3000 עמודים יסתיים המסע בעקבות הזמן האבוד. מה שנראה עכשיו כתנועה קדימה ייהפך לתנועה לאחור. מה שהיה חומר-ממשות ייהפך לזיכרון ולזמן. תולדות החיים ייהפכו לתולדות כתיבתו של הספר.
  הרפתקאות אליס בארץ הפלאות
  מאת: לואיס קרול
  התרגום החדש, העדכני והמלא של רנה ליטוין לספרו הנודע של לואיס קרול, מלווה בהערות של מרטין גרדנר ושל המתרגמת, ובאיוריו המקוריים של ג`ון טֶניאל, וכולל אחרית-דבר נרחבת מאת המתרגמת. זהו ספר המכוון לגדולים ולקטנים, כמו אליס עצמה הגדֵלה והקטֵנה חליפות.
  השיבה מהודו
  מאת: אברהם ב. יהושע
  בנג`י, רופא-מתמחה, הנאבק על מקומו במחלקה הכירורגית, נקרא ללוות זוג הורים להודו, להחזיר משם את בתם, שחלתה בצהבת קשה. בהרפתקת המסע הוא עומד נפעם מול עוצמת הזוגיות של הזוג ונשאב לאהבה "אבסורדית".
  למאטיס יש את השמש בבטן
  מאת: יהודית קציר
  "אשה צעירה פוגשת גבר נשוי שגילו כפול מגילה. בהתחלה אינה אוהבת אותו. אחר-כך היא אוהבת יותר מדי. הם נוסעים, הם חוזרים, הם נפרדים. היא אינה יכולה לשכוח אותו".
  הסוד
  מאת: אנה אנקוויסט
  בָּאוּ קְרָאחֶנבוּרְך קורא לילה אחד סקירה בעיתון על CD חדש של הפסנתרנית בעלת הקריירה הבינלאומית, וַאנדה ויריקֶה, אשתו-לשעבר, שלא ראה אותה שנים. הוא מופתע לגלות שפרשה לפני למעלה מ-15 שנים מן הקריירה שלה, והיא חיה בכפר קטן בפירנאים. הוא מחליט לנסוע לבקר אותה.
  טוני מוריסון - חמדת
  חמדת | מהדורה חדשה
  מאת: טוני מוריסון
  'חמדת' (1987) הוא פסגת יצירתה של טוני מוריסון, כלת פרס נובל לספרות לשנת 1993.לאורך השנים כתבו על הרומאן הזה שהוא "מבליט יותר מכל דבר אחר שכתבה מוריסון את כישרונה הענק והכמעט־מפחיד", וכי הוא "סיפור מהפנט, ברוטלי בכוחו... קיראו אותו ותרעדו".
  זיכרון דברים
  מאת: יעקב שבתאי
  אחת הפסגות של הספרות העברית. סיפוריהם של צזאר, ישראל וגולדמן, אחוזים בסיפורי משפחותיהם ומכריהם בתל-אביב. הספר נפתח במות אביו של גולדמן, בראשית הקיץ, ומסתיים באמצע החורף, במותו של גולדמן עצמו.
  תת הכרה נפתחת כמו מניפה
  מאת: יונה וולך
  ספר זה הוא מבחר מקיף ומייצג של שירתה של יונה וולך, המשוררת הסוחפת והמכשפת, מכל תקופות כתיבתה, ואחד מספרי השירה האהובים ביותר בארץ. הלית ישורון מביאה בו את פסגות שירתה של וולך, וגם שמונה-עשרה שירים שזהו כינוסם הראשון בספר.
  12 הבא   

   

  הספריה החדשה ספרי סימן קריאה / הוצאת הקיבוץ המאוחד, ת"ד 2104, בני ברק 5112002, טל. 03-5162704
   בניית אתריםבניית אתריםעיצוב: נעה לנדמן-שדה