שירים מספרי סימן קריאה: 
אנתולוגיה מצטברת
ציור נאיבי / מאיר ויזלטיר

 

  חפש
  חיפוש מתקדם
  סל ההזמנות
  מבצע רומאנים קצרים
  מארזים בחצי מחיר
  הספריה הקטנה ב-29 ₪
  מציאוֹת
  מקור
  תרגום
  הספריה החדשה לשירה
  לטינו בעריכת טל ניצן
  קלאסיקה
  עיון ותיעוד
  אנתולוגיות
  כתב-העת סימן קריאה
  קיים בדיגיטלי
  מתנה למצטרפים חדשים
  אנשי הספריה ממליצים
  בתוכנית העבודה
  כתבי יד
  הוצאת הקיבוץ המאוחד
  המלצת השבוע
  שירים בסימן קריאה
  הישארו מעודכנים
  חמישה רומאנים קצרים וסיפורים אחרים | השקה
  מאת: נטליה גינצבורג
  הרומאנים הקצרים שבספר זה הם הצַמָרות האהובות של גינצבורג מן השנים 1941–1961, בנוסח עברי חדש. אליהם מצטרפים חמישה סיפורים קצרים, החל מ"היעדר" שכתבה כתלמידת תיכון ועד "האם" המצמרר, הסיפור האחרון שלה.
  איוואן איליץ' ואחרים
  מאת: ל.נ. טולסטוי
  "מותו של איוואן איליץ`", "סונטת קרויצר", "חולסטומר", "הקוזקים" – ארבע נובלות מופתיות של גדול הסופרים הרוסים, בתרגומו של פטר קריקסונוב.
  אלברטין איננה
  מאת: מרסל פרוסט
  `אלברטין איננה` היא אחת הפנינים מן היצירה המונומנטאלית של פרוסט, `בעקבות הזמן האבוד`, וגם מעין רומאן עצמאי, שאפשר לקרוא בו בנפרד – אחד מהישגיו היותר גדולים של פרוסט: "זה מן הדברים הטובים שעשיתי", נהג לומר לידידיו.
  אתה, שלי
  מאת: ארי דה לוקה
  נובלה על קיץ שמשי אחד בחייו של נער, קיץ של אהבה ראשונה גדושת רגשות, ושל התבגרות מואצת. הנער השתקן והמסוגר מגיע לחופשת קיץ בכפר דייגים באי קטן בים הטירני. פגישתו עם הנערה חסרת ההורים קאיה-חיה, והכאב והזעם שלו על מלחמת-העולם השנייה, יוליכו אותו למעשה דרמטי.
  הביתה
  מאת: טוני מוריסון
  'הביתה' הוא הרומאן העשירי של טוני מוריסון, כלת פרס נובל לספרות. פרנק מָאני בן ה-24 הוחזר משירותו הצבאי בקוריאה חבול נפשית, הלוּם קרב. זר הוא מסתובב בעיר סיאטל קרוב לשנה, אבל מכתב שהוא מקבל – "בוא מהר. היא תהיה מתה אם תתמהמה" – מוציא אותו מן השיתוק הנפשי שלו.
  הטרילוגיה: מולוי / מאלון מת / אלושם
  מאת: סמואל בקט
  אחת הפסגות של ספרות המאה ה-20. בחדרה של אמו, שאליו הגיע משותק בשתי רגליו, כותב מולוי מדי יום את תלאותיו המופלאות בדרכו אל עיר מגוריה... מאלון, רתוק למיטתו, אינו גומר לחיות, אינו גומר למות... אלושם משלים את המעגל: אין לו שם, אין לו גוף, אין לו זהות.
  המצאת הבדידות
  מאת: פול אוסטר
  יצירתו האוטוביוגרפית של פול אוסטר וספר הפרוזה הראשון שכתב. בחלקו הראשון מתמודד אוסטר עם מותו הטרי של אביו באמצעות הניסיון לשרטט קווים לדמותו. אגב כך נחשף סוד אפל בעברה של משפחתו. חלקו השני הוא מסע פיוטי וחווייתי בחייו, במחשבתו ובספרייתו של אוסטר.
  הר אדוני
  מאת: ארי דה לוקה
  הנובלה `הר אדוני` – מפסגות יצירתו של דה לוקה, רב-מכר במשך חודשים ארוכים באיטליה ובצרפת וספרו האהוב ביותר של דה לוקה בישראל – היא סיפור על אהבה בנפולי, בין ילד בן 13 לבין ילדה בת גילו, אך מנוסה, שכבר מכירה את "הגועל של החיים".
  התמימים הקדושים
  מאת: מיגל דליבס
  במיקרוקוסמוס של אחוזה ספרדית רואים להם האדונים זכות טבעית לשעבד את משרתיהם ולנצלם. איוואן, האדון, משתמש בהם לסיפוק תאוותו הגדולה: הציד. יש לו אובססיה לציפורים, אך בניגוד למשרתו עזריאס, הזן ומטפח אותן, איוואן שטוף בבולמוס של הרג. יום אחד הוא קוטל קטילה אחת יותר מדי.
  לא עכשיו, לא כאן
  מאת: ארי דה לוקה
  המספר בן השישים של `לא עכשיו, לא כאן` מוצא תמונה ישנה שצילם אביו: קטע של רחוב בנאפולי, אמו עומדת לחצות את הכביש. מולה נראה אוטובוס. דומה שהוא-עצמו יושב מאחורי זגוגית החלון של האוטובוס, היום, ומקווה לאחוז סוף-סוף ברגע שבו החיים שהעניקה לו אמו יהיו באמת שלו.
  קַין
  מאת: ז'וזה סאראמאגו
  "תולדות האדם הן תולדות אי-ההבנות עם אלוהים, הוא אינו מבין אותנו, ואנחנו איננו מבינים אותו". כמעט שני עשורים לאחר `הבשורה על-פי ישו` חוזר סאראמאגו ליריבו הוותיק אלוהים. `קין`, ספרו האחרון, הוא קומדיה ארסית משעשעת ורבת תהפוכות על ידו של אלוהים בעולם.
  שלושה סוסים
  מאת: ארי דה לוקה
  הגיבור של `שלושה סוסים` חוֹוה אהבה מאוחרת. אם חיים של בנאדם נמשכים כמו חיים של שלושה סוסים, הוא כבר קבר שניים; הוא בן חמישים, גנן, לאחר הרבה גורל. מבין את העצים ואת הבדידות. אבל אשה מסתורית מתחילה אתו במסעדת הפועלים שבה הוא אוכל צהריים, ומעירה בו תשוקה חדשה.
  אבא, בן, סבתא דינה
  מאת: יוסף בר-יוסף
  שלוש הנובלות סביב קשרי משפחה המרכיבות את הטריפטיכון של יוסף בר יוסף מתנועעות הלוך ושוב בין העולם החרדי לחופשי, ודמויותיהן הנכנסות למאה שערים, או יוצאות ממנה וחוזרות ונמשכות אליה, משנות שוב ושוב את הקואורדינטות של חייהן.
  גמר טוב
  מאת: יוכי ברנדס
  "שרה התחתנה ב`זאת חנוכה` והתגרשה ב`תענית אסתר`, וכל אותם שישים-ותשעה ימים לא חדלה לאהוב את בנימין" – כך, בַּ"גְמָר", נפתחת הנובלה של יוכי ברנדס, וההמשך ייתן, בדיעבד, תוכן במשפט מסכם זה, עד שיהפוך אותו לרב-משמעי.
  טירופו של רופא הנפש
  מאת: יהודית הנדל
  זה התחיל כשיואל, חברו הטוב של רופא הנפש אלחנן, הציג בפניו את יעל, החברה שלו. וכשהתפנתה דירה מול החלון שלהם, עבר אליה אלחנן בעידודו של חברו. מאז, חמש שנים הוא חי את חייהם של יואל ויעלי יותר מאשר את חייו, עקב בסתר אחר דירתם המוארת מחלון דירתו המוחשכת.
  12 הבא


   

  הספריה החדשה ספרי סימן קריאה / הוצאת הקיבוץ המאוחד, ת.ד. 2104, בני ברק 5112002, טל. 03-5162704
   בניית אתריםבניית אתריםעיצוב: נעה לנדמן-שדה