שירים מספרי סימן קריאה: 
אנתולוגיה מצטברת
ציור נאיבי / מאיר ויזלטיר

 

  חפש
  חיפוש מתקדם
  סל ההזמנות
  מבצע החבורה האיטלקית
  מבצע קלאסי לחגים
  מארזים בחצי מחיר
  הספריה הקטנה ב-29 ₪
  מציאוֹת
  מקור
  תרגום
  הספריה החדשה לשירה
  לטינו בעריכת טל ניצן
  קלאסיקה
  עיון ותיעוד
  אנתולוגיות
  כתב-העת סימן קריאה
  קיים בדיגיטלי
  מתנה למצטרפים חדשים
  אנשי הספריה ממליצים
  בתוכנית העבודה
  כתבי יד
  הוצאת הקיבוץ המאוחד
  המלצת השבוע
  שירים בסימן קריאה
  הישארו מעודכנים
  איפה הכובע שלי? | השקה
  מאת: נטליה גינצבורג
  אחד־עשר המחזות של נטליה גינצבורג, שכאן מובאים חמישה מתוכם (ששת הנוספים יבואו בכרך הבא), הם הפתעה גם לרבים מאוהביה המובהקים. הקריאה במחזות כמו "הריאיון", "תות וקצפת" ואחרים מרתקת ומסעירה לא פחות מן הקריאה ברומאנים־קצרים כמו "ככה זה קרה" או "ולנטינו".
  אִמרות משפחה
  מאת: נטליה גינצבורג
  את `אִמרות משפחה` כתבה נטליה גינצבורג כמעט באמצע הקריירה הספרותית המרשימה שלה, לאחר שכבר היתה מאחוריה שורת רומאנים מופתיים. אבל הרומאן הזה הוא שהפך בבת-אחת אותה גם לסופרת של המוני קוראים: למעלה מחצי מיליון באיטליה עצמה.
  העיר והבית
  מאת: נטליה גינצבורג
  סיפורה של חבורת ידידים, על אהבותיהם, בגידותיהם, מות יקיריהם. עזיבתו של ג`וזפה לאמריקה והתפרקותו של "הבית" שבו נפגשים כולם בסופי- שבוע פותחת חליפת-מכתבים ענפה המשקפת פיסות-חיים כבחתיכות של מראה שהתנפצה לרסיסים.
  מיקלה שלי
  מאת: נטליה גינצבורג
  מיקלה הוא צעיר איטלקי שברח לאנגליה. האם עזב בשל הסתבכות פוליטית? בגלל הבחורה שהכניס להריון, אם אומנם הוא אבי התינוק? האם הוא בורח מעצמו? שורת דמויות כותבות אליו. הפשטות הצלולה (והמורכבת כל-כך) של כתיבתה של גינצבורג מובאת כאן לשיאה.
  כל אתמולינו
  מאת: נטליה גינצבורג
  סיפורן של שתי משפחות בורגניות, שכנות, במהלך התקופה הפאשיסטית, העוקב אחר התבגרותו של הדור הצעיר אל-תוך ובתוך המלחמה. המלחמה מתערבת בחיי כל הדמויות ומשנה אותם לחלוטין. אבל כוחו הגדול של הספר הוא בהתנהלותו "בחצר האחורית", המשפחתית, של המאורעות "הגדולים".
  ולנטינו
  מאת: נטליה גינצבורג
  "ולנטינו", "מזל קשת", "משפחה", "בורגנות" – הם ארבעה "רומאנים קצרים", מפסגות יצירתה של הסופרת האיטלקית הדגולה. בכולם עומדת במרכז המשפחה, וגינצבורג מתבוננת בה במבט צלול, נטול-אשליות ומכמיר-לב.
  אלה תולדות
  מאת: אלזה מורנטה
  שבע השנים של הספר המופלא הזה מספרות על המתרחש במהלך מלחמת העולם השנייה ואחריה. במרכזו עומדים חייו הקשים והמאושרים של אוּזֶפֶּה – משורר נפלא שאינו יודע קרוא-וכתוב – הילד שנולד לאלמנה החצי-יהודייה אידה בעקבות אונס בידי חייל גרמני.
  כזב וכישוף
  מאת: אלזה מורנטה
  שלושה דורות של משפחה בסיציליה של סוף המאה ה-19 ותחילת ה-20 – שלושה דורות של אהבות גדולות ומטורפות, חשוכות-מרפא. הכזב המרעיל של הפנטזיה מביא את הדמויות, אופטימיוֹת ומתעקשוֹת ללא-תקנה, "לא להכיר בשום אפשרות של אושר מלבד האושר הלא-אמיתי".
  האי של ארתורו
  מאת: אלזה מורנטה
  אביו של ארתורו, תימהוני, מיזנטרופ ושונא נשים בפרט, שוהה רוב הזמן מחוץ לבית. ארתורו, יתום מאֵם, גדל כמעט לבדו, בכפר קטן שהוא אי, לא הרחק מנאפולי. כשהוא בן 14 מביא אביו כלה – נערה פשוטה בת 16, נוצרייה אדוקה מנאפולי, אם חורגת בת גילו.
  ארצ'לי
  מאת: אלזה מורנטה
  מנואלה, המספר, ננטש בילדותו על-ידי אמו, ובגיל 43 הוא יוצא לחפש אחר סוד התמורה שהתחוללה בחייו. `ארצ`לי` הוא הרומאן האחרון שפרסמה מורנטה. "המלכה האגדית של הספרות האיטלקית" מגיעה בו לשיאים של כתיבה מטלטלת, חכמת-לב, אפלה ומצמררת, ובו-בזמן מוארת ומצחיקה.
  מקצועות של אחרים
  מאת: פרימו לוי
  פרימו לוי שוזר בספר זה מֶמוּארים פיקנטיים ורשימות מפתיעות ופרובוקטיביות, שעולה מהם קולו החם והאנושי של סופר חד־עין ורחב־אופקים, בעל כישרון ייחודי לעורר את קוראיו לחשוב באהדה על היומיום שלהם, ולחוש אינטימיות עם פלאי העולם.
  הטבלה המחזורית
  מאת: פרימו לוי
  כמי שהיה מרבית חייו כימאי תעשייתי, כותב פרימו לוי ספר מקורי מאוד: לכאורה זוהי אוטוביוגרפיה (שכל אחד מפרקיה סובב סביב יסוד כימי מטבלת היסודות של מנדלייב), העושה את דרכה בין אנקדוטות פיקנטיות מלאות הומור. אך לוי אורג את מאורעות חייו למארג ספרותי מתוחכם, ומגבשם לרומאן.
  אם לא עכשיו, אימתי?
  מאת: פרימו לוי
  רומאן על מסעה של חבורת פרטיזנים יהודים בשלהי מלחמת-העולם השנייה ביערות של רוסיה הלבנה, ופולין, דרך גרמניה המנוצחת, עד למילנו המתאוששת בתום המלחמה. הומאז` לרוח האנושית, לחוסנה ולחריפותה, ואחד מספריו המצליחים ביותר של פרימו לוי באיטליה.
  מפתֵח-כוכב
  מאת: פרימו לוי
  הרפתקאותיו של מרכיב עגורנים, גשרים תלויים ומיגדלי נפט, שחייו מתנהלים בין נהרות גואים בהודו, קרחונים באלסקה, יערות אפריקנים, טונדרה רוסית וכו`. הרומאן בנוי מצרור סיפורים פיקנטיים, מלאי הומור, חום אנושי ודמיון חינני ומקורי, שמאירים בעדינות שאלות גדולות של הקיום.


   

  הספריה החדשה ספרי סימן קריאה / הוצאת הקיבוץ המאוחד, ת.ד. 2104, בני ברק 5112002, טל. 03-5162704
   בניית אתריםבניית אתריםעיצוב: נעה לנדמן-שדה