שירים מספרי סימן קריאה: 
אנתולוגיה מצטברת
ציור נאיבי / מאיר ויזלטיר

 

  חפש
  חיפוש מתקדם
  סל ההזמנות
  ספרים שמחזירים לקריאה
  הספריה הקטנה ב-22 ₪
  מארזים בפחות מחצי מחיר
  מציאוֹת
  המהדורה ההיסטורית
  סופרי הבית
  מקור
  תרגום
  הספריה החדשה לשירה
  לטינו בעריכת טל ניצן
  קלאסיקה
  עיון ותיעוד
  אנתולוגיות
  כתב-העת סימן קריאה
  קיים בדיגיטלי
  מתנה למצטרפים חדשים
  בתוכנית העבודה
  כתבי יד
  הוצאת הקיבוץ המאוחד
  אתר מנחם פרי
  המלצת השבוע
  שירים בסימן קריאה
  הישארו מעודכנים
  תקנון אתר
  אַוּשוויץ, עיר שלֵווה
  מאת: פרימו לוי
  באוסף יוצא־הדופן הזה, של עשרה סיפורים המייצגים את פרימו לוי על כל פינות כתיבתו, לא נמצא את האירועים הברוטליים הצפויים. ברבים מסיפורי האנתולוגיה אַוּשוויץ כמו ניתקת ממקומה ושבה ומבזיקה במקומות אחרים ובהקשרים בדיוניים.
  יבוא גדי זהב
  מאת: לילך לחמן (עורכת)
  'יבוא גדי זהב' הוא אוצר בלום של שירי-ערש. לראשונה רואה אור בעברית אנתולוגיה שמשתרעת משוּמר הקדומה עוברת דרך זמן העברית, הערבית, היידיש והאמהרית ומגיעה עד לשיר-הערש הישראלי בן המאה ה-21. שירי השכבה מלאי רוך וקסם. לילך לחמן צירפה אחרית-דבר והערות.
  מעבר לסף: סיפורת ישראלית עכשווית
  מאת: דנה אולמרט (עורכת המבחר)
  הקובץ מאגד סיפורים קצרים ונובלות פרי-עטם של מי שעושים צעדים ראשונים בזירה התרבותית הישראלית. חלקם פרסמו ספר ביכורים, אבל רובם עדיין אינם מוכרים לקהל-הקוראים. לכולם משותפת התחושה שספרות איננה מותרות אלא דבר שאי-אפשר בלעדיו.
  שאני אדמה ואדם
  מאת: יפה ברלוביץ (עורכת המבחר)
  סיפורת הנשים העברית עד קום המדינה היא שערורייה של השתקה. במדפים של תולדות הספרות העברית ושל מבחרים "מייצגים" היא כמעט לא תימצא. קובץ זה בא להפריך מכל וכל את המיפוי השגוי, להחזיר לסיפורת הנשים את קולה.
  התשוקה והשמש
  מאת: שמעון זנדבנק (עורך ומתרגם)
  שתי תנועות גדולות בשירה קמו בשנות העשרֵה של המאה העשרים, ואין לתאר את אופיה של השירה המודרנית בלי העקבות שהשאירו: התנועה האקספרסיוניסטית הגרמנית, והתנועה האימג'יסטית האנגלו-אמריקנית. האנתולוגיה 'התשוקה והשמש' מוקדשת לשירתם.
  חמישים ישראלים קצרצרים
  מאת: חנן חבר, משה רון (עורכי המבחר)
  אנתולוגיה שהיא קוקטייל של הוותיק עם החדש והחדשני, של המוּכּר עם המוזר לכאורה או הדחוק לשוליים –שאפשר ללגום ממנו טיפין-טיפין ולהתעכב על תחושת טעמיו המתחלפים, או לבלוע אותו ברצף כדי לקבל רושם שונה ורענן על מגוון החוויה הישראלית מתוך מה שנכתב כאן בצורה הקצרצרה ביובל השנים הראשון של המדינה.
  סיפורי ליסבון ועוד סיפורים: סיפורת פורטוגזית בת-זמננו
  מאת: לוסיה ליבה מוצ'ניק (עורכת המבחר)
  שבעה-עשר סופרים מיוצגים באנתולוגיה הפורטוגזית הזאת, תמונה קבוצתית של הסיפור הקצר בפורטוגל במאה העשרים; סיפורים מעוררי-השתאות בעוצמתם הרגשית, בעושרם, בגיוונם, ובסובטיליות של הכתיבה.
  האנתולוגיה החדשה (שני כרכים)
  מאת: מנחם פרי (עורך המבחר)
  חגיגה בשני כרכים: מחווה לקוראי הספריה החדשה בתום עשר שנותיה הראשונות. חברו כאן אוסטר וחנוך לוין; סאראמאגו ושבתאי; טוני מוריסון וא.ב. יהושע; מורנטה ודויד גרוסמן; ליספקטור וכהנא-כרמון; נטליה גינצבורג ויהודית הנדל; צ`כוב ויוסל בירשטיין; נאבוקוב ודנקנר; ועוד.
  האנשים הכחולים: סיפורים צפון-אמריקאיים
  מאת: משה רון (עורך המבחר)
  25 סיפורים של 25 מחברים מארצות-הברית ומקנדה, שנכתבו בשנות השמונים (או מעט לפניהן או אחריהן), כולם בנוסח הריאליסטי. משה רון בחר אותם על-פי ערכם הספרותי ועוצמתם בעיניו, אך גם כדי ליצור פסיפס מגוון ורחב של הסיפורת האמריקנית הקצרה באותן שנים.
  שבעה סיפורי דיוקן
  מאת: משה רון (עורך המבחר)
  שבעת הסיפורים שכינס משה רון – של בלזק, גוגול, א.א. פּוֹ, תיאודור שְׁטוֹרם, הארדי והנרי ג`יימס – הם מן הקלאסיקה של הספרות המערבית במאה ה-19. כולם מספרים על ציור או פיסול של דיוקן אדם. בכל הסיפורים כוללות הנסיבות של מעשה-הייצוג אלימות, הרס ומוות.
  הקול האחר: סיפורת נשים עברית
  מאת: לילי רתוק (עורכת המבחר)
  בבסיס האנתולוגיה מונחת ההכרה בנבדלות החוויה הנשית מזו הגברית. המבחר מבטא מיגוון רחב של מימושים אפשריים של הזהות הנשית: 22 סיפורים של סופרות מרכזיות מאוד, לצד סופרות ידועות פחות, על המציאות הנשית; תשעים שנות סיפורת נשים בספרות העברית.

   

   

   

  הספריה החדשה ספרי סימן קריאה / הוצאת הקיבוץ המאוחד, ת"ד 2104, בני ברק 5112002, טל. 03-5162704
   בניית אתריםבניית אתריםעיצוב: נעה לנדמן-שדה