שירים מספרי סימן קריאה: 
אנתולוגיה מצטברת
ציור נאיבי / מאיר ויזלטיר

 

  חפש
  חיפוש מתקדם
  סל ההזמנות
  מבצע מעשים אפלים
  מבצע רומאנים קצרים
  מארזים בחצי מחיר
  הספריה הקטנה ב-29 ₪
  מציאוֹת
  מקור
  תרגום
  הספריה החדשה לשירה
  לטינו בעריכת טל ניצן
  קלאסיקה
  עיון ותיעוד
  אנתולוגיות
  כתב-העת סימן קריאה
  קיים בדיגיטלי
  מתנה למצטרפים חדשים
  אנשי הספריה ממליצים
  בתוכנית העבודה
  כתבי יד
  הוצאת הקיבוץ המאוחד
  המלצת השבוע
  שירים בסימן קריאה
  הישארו מעודכנים
  הבת האפֵלה | בעטיפת הסרט
  מאת: אלנה פרנטה
  לֶדָה, ילידת נפולי, מרצה לספרות אנגלית באוניברסיטה של פירנצה, חשה את עצמה כבפתח חיים חדשים, חופשית לתשוקות ולחלומות, לאחר ששתי בנותיה הבוגרות עברו להתגורר עם אביהן בקנדה. סוף-כל-סוף גמרה להביא אותן לָעולם. באופטימיות הזאת היא יוצאת לחופשת קיץ.
  המרדימנים
  מאת: אנה אנקוויסט
  'המרדימנים', הרומאן החמישי של אנה אנקוויסט – אחת הסופרות הגדולות והאהובות היום באירופה, שכבשה גם את לב הקוראים והמבקרים בארץ – הוא ספר מפליא קודם־כל בזכות הזירה יוצאת־הדופן שבה מתרחשת הדרמה רבת־הטלטלות.
  חיי השקר של המבוגרים
  מאת: אלנה פרנטה
  "שנתיים לפני שעזב את הבית אמר אבי לאמי שאני מכוערת מאוד". כך, במשפט מצליף, פותחת ג'ובנה את סיפור המערבולת שסחפה אותה ואת משפחתה מרגע ששמעה את האמירה הטראומטית הזו, כשהיתה בת 12, ואשר הפכה את עולמה.
  אמנות השמחה
  מאת: גוליארדה ספיינצה
  הרומאן הסוער והטוטאלי הזה, החומק מכל סיווג, הוא פצצה ספרותית שהוטלה על סף המאה ה־21, באיחור של שלושים שנה. ספיינצה כתבה אותו יום־יום במשך תשע שנים, אך בתום הכתיבה סירבו כל המו"לים החשובים באיטליה לפרסם את הספר.
  אהבה מטרידה
  מאת: אלנה פרנטה
  "אמי טבעה בלילה של ה-23 במאי, יום הולדתי" – כך נפתח הרומאן המסעיר ורב-התהפוכות של אלנה פרנטה. האם יצאה מביתה בנפולי בדרכה לרומא כדי לחגוג עם בתה את יום-הולדתה. למחרת נמצאה גופתה צפה מטרים אחדים מחוף הים, ועליה רק חזייה אופנתית, מסוג שמעולם לא לבשה...
  W או זיכרון-הילדות
  מאת: ז'ורז' פרק
  ספרו ה"אוטוביוגרפי" של פרק מורכב משתי עלילות המסופרות לסירוגין, לכאורה בלי כל קשר ביניהן. בעלילה האחת שברי זיכרונות של-מה-בכך, ערפל-צללים, על ילדותו במלחמת-העולם. בשנייה הוא בודה תקנון מפורט של חייה של חֶברה שכולה מיוחדת לספורט, על אי קטנטן בארץ- האש.
  ארצ'לי
  מאת: אלזה מורנטה
  מנואלה, המספר, ננטש בילדותו על-ידי אמו, ובגיל 43 הוא יוצא לחפש אחר סוד התמורה שהתחוללה בחייו. `ארצ`לי` הוא הרומאן האחרון שפרסמה מורנטה. "המלכה האגדית של הספרות האיטלקית" מגיעה בו לשיאים של כתיבה מטלטלת, חכמת-לב, אפלה ומצמררת, ובו-בזמן מוארת ומצחיקה.
  בארץ הדברים האחרונים
  מאת: פול אוסטר
  אנה בלום נוסעת לארץ זרה לחפש את אחיה. היא מוצאת עצמה במציאות שבה קרסו סדרי החברה וכל דאלים גבר. בעיר שורר מחסור במזון ורוב התושבים חסרי בית. בריונים עולים על גלי ההריסות וסוחטים דמי מעבר. והעיקר: דברים נעלמים ונשכחים. התרבות הולכת ונמחקת ועמה כל מה שנתן פעם לחיים את צביונם האנושי.
  ג'אז
  מאת: טוני מוריסון
  ג`ו טרייס – סוכן של מוצרי-יופי מדלת-אל-דלת, בעל מסור, בן למעלה מחמישים – "נדלק על בחורה בת שמונה-עשרה במין אהבה תהומית ושֵׁדית, שעשתה אותו כזה עצוב ושמח, שהוא ירה בה רק בשביל שהרגש יימשך לו הלאה"... עתה מבלים הוא ואשתו את לילותיהם מול תצלומה של הנערה.
  האדם המשוכפל
  מאת: ז'וזה סאראמאגו
  מורה להיסטוריה בבית-ספר תיכון שואל סרט וידיאו, שהמליץ עליו חבר-לעבודה: בידור של שעה-וחצי, שיוכל להסיח את דעתו מן הדכדוך שלו. לאימתו הוא מגלה ששחקן-משנה בסרט, המופיע בתפקיד צדדי של פקיד-קבלה בבית-מלון, הוא בן-דמותו, דומה לו כמו תאום-זהה בכל פרט.
  הזמנה לגרדום
  מאת: ולאדימיר נאבוקוב
  כשנשאל נאבוקוב איזה מן הרומאנים שלו הוא אוהב ומעריך יותר מן האחרים, השיב: "אוהב מכולם את `לוליטה`, ומעריך מכולם את `הזמנה לגרדום`". על גיבור הרומאן גזרו מוות בעריפה. פשעו הוא היותו אדם לא-שקוף, בלתי-חדיר לאור – מכשול אפל בחברה שבה כולם שקופים זה לזה.
  המוקצה
  מאת: ג'ון באנוויל
  ויקטור מאסקֶל הוא פרופסור לתולדות האמנות, נשוי לויוויאן, אב לבן ובת, הומוסקסואל, לשעבר איש המודיעין הבריטי ומרגל לטובת ברית-המועצות. כשנחשפו חבריו לרשת, הוא נותר חסין. אבל דווקא עכשיו, לאחר קריסת הגוש המזרחי, דאג מי שדאג להוקיע אותו. ויקטור מאסקל הוא המוקצֶה.
  המפגש
  מאת: אן אנרייט
  שנים-עשר ילדים נולדו לאִמהּ של ורוניקה הֶגַרטי. ב-1998 מגיעים שמונה מהם לבית האם בדבלין, להלווייתו של אחיהם ליאם, שפסע אל תוך הים עם אבנים בכיסיו. בעקבות מות אחיה מנסה ורוניקה להבין מה השתבש במשפחה, ובעיקר מה פשר יחסיה שלה עם בעלה ושתי בנותיה.
  הנפילה
  מאת: אלבר קאמי
  עם נפילתה של אשה אלמונית אל נהר הסֵן מתחילה גם נפילתו של ז'אן-בָּטיסט קְלַָמַנְס, אולי הדמות העמוקה, האפלה ורבת-הפנים ביותר שיצר אלבֶּר קאמי. תרגום חדש לרומאן האחרון שכתב קאמי.
  אישיגורו - באין נחמה
  באין נחמה | בעטיפה חדשה
  מאת: קאזואו אישיגורו
  ריידר, פסנתרן בעל שם בינלאומי, מוזמן לתת קונצרט בעיירה אירופאית. אבל הביקור שואב אותו בהדרגה למציאות כמו סיוטית, שבה עליו לפתור, כמין מושיע, את בעיותיהם ומפולת חייהם של רבים מבני העיר. ומתוך נבכי השיכחה מגלה ריידר בעיר את אהובתו ואת בנו הקטן.
  12 הבא


   

  הספריה החדשה ספרי סימן קריאה / הוצאת הקיבוץ המאוחד, ת.ד. 2104, בני ברק 5112002, טל. 03-5162704
   בניית אתריםבניית אתריםעיצוב: נעה לנדמן-שדה