שירים מספרי סימן קריאה: 
אנתולוגיה מצטברת
אל חנון / קדיה מולודובסקי

 

  חפש
  חיפוש מתקדם
  מקור
  תרגום
  הספריה הקטנה
  הספריה החדשה לשירה
  לטינו בעריכת טל ניצן
  קלאסיקה
  עיון ותיעוד
  אנתולוגיות
  כתב-העת סימן קריאה
  קיים בדיגיטלי
  מתנה למצטרפים חדשים
  בתוכנית העבודה
  כתבי יד
  הוצאת הקיבוץ המאוחד
  המלצת השבוע
  הזרקור
  קישורים
  הישארו מעודכנים

  חיי השקר של המבוגרים: משבחי הביקורת

   

   

  בנובמבר 2019 ראה אור באיטליה 'חיי השקר של המבוגרים' מאת אלנה פרנטה. הביקורות קיבלו אותו בחום, הנה מבחר מתוכן:


  "פרנטה מוכיחה שוב שהיא בלתי-מנוצחת ביכולת למשוך אותנו פנימה אל נפשה של נערה בת-עשרה, ולגרום לנו להבין כיצד כל מה שנראה מבחוץ אי-רציונלי – מצבי הרוח, השתיקות, הקנאה, פחדים, דמעות ותרעומות – הוא לגמרי הגיוני ומתקבל-על-הדעת". (The Times)

  "'חיי השקר של המבוגרים' חוקר באופן מבריק את המערבולת של גיל ההתבגרות". (
  Le Figaro)

   

  "הרומאן השמיני של אלנה פרנטה מציע התבוננות ייחודית על הפסיכולוגיה של גיל ההתבגרות ושל המעבר אל הבגרות בגוף נשי". (FranceInfo)

   

  "בכתיבתה החריפה מפילה אותנו הסופרת הגדולה והמסתורית אל לב סופת הציקלון הפנימית שמטלטלת נערה מתבגרת. רומאן חניכה מבריק". (Télérama)

   

  "ספר ממכר ביותר". (Elle)

   

  "קריאת רומאן של אלנה פרנטה היא כמו שיבה הביתה, כמו חזרה אל רגעי ילדות שמחים – אולי מדומים – כשביקשנו מאמא או מאבא לספר לנו לפני השינה שוב-ושוב את אותו סיפור. ממש מן המשפט הראשון, 'חיי השקר של המבוגרים' עוטף וסופג אליו את הקוראים באותו אופן". (Vanity Fair)

   

  "בסיפור שבו אמיתוֹת נחשפות ושוב-ושוב נהפכות על-פיהן, ודמויות מציתות כלפיהן אהבה ושנאה במידות שוות, קולה של פרנטה הוא בעת ובעונה אחת מרגיע, מטריד, מהפנט". (La Stampa)

   

  "כמו ברומאנים הנפוליטניים, פרנטה משאירה אותנו דבוקים לדף, מלאי פליאה מיכולתה ליצור דמויות בעלות איכות כמו-חיה, כמעט פיזית – עד כדי כך שהן שבות ועולות בתודעתנו בחיוניות מהממת גם לאחר שהספר נגמר". (Rai Cultura)  

   

  "רומאן גדול, דחוס ומורכב ביותר, להתענג עליו בכל דף ודף. [פרנטה] מביאה אותנו לגבהים מסחררים לפני שהיא משיבה אותנו, עשירים יותר, לחיי היום-יום שלנו". (Critica Letteraria)

   

  "פרנטה הצליחה להשיג את מה שנראה בלתי-אפשרי לאלה מאיתנו שבילו לילות נטולי-שינה רבים שבויים בחייהן הסבוכים של לִילה ולֶנוּ: היא גרמה לנו לשכוח אותן לגמרי... מן השורות הראשונות של הרומאן החדש, קיימת רק ג'ובנה". (Libero   

  חיי השקר של המבוגרים / אלנה פרנטה >>   
   בניית אתריםבניית אתריםעיצוב: נעה לנדמן-שדה