שירים מספרי סימן קריאה: 
אנתולוגיה מצטברת
אל חנון / קדיה מולודובסקי

 

  חפש
  חיפוש מתקדם
  מקור
  תרגום
  הספריה הקטנה
  הספריה החדשה לשירה
  לטינו בעריכת טל ניצן
  קלאסיקה
  עיון ותיעוד
  אנתולוגיות
  כתב-העת סימן קריאה
  קיים בדיגיטלי
  מתנה למצטרפים חדשים
  בתוכנית העבודה
  כתבי יד
  הוצאת הקיבוץ המאוחד
  המלצת השבוע
  הזרקור
  קישורים
  הישארו מעודכנים
  סימן קריאה 22 – רבעון מעורב לספרות
  דן מירון, מנחם פרי (עורכים)
  בפתח החוברת, ברשימתו "ספרות בלי ביקורת", כותב מנחם פרי על הספרות וביקורת הספרות: "יש כאן שניים אחוזים זה בזה כבמעגל קסמים, מחוללים זה את זה; ושניהם "כתיבה על", ולשניהם קודמים טקסטים, ושניהם מדובבים טקסטים שקדמו להם, כי שום יצירה אינה באמת 'טקסט ראשון'".

   

  בין רשימות הביקורת המובאות בחוברת: גבריאל צורן על דויד גרוסמן; יצחק לאור על חנוך לוין; חנה הרציג על יואל הופמן; חנן חבר על "רוב כמיעוט לאומי בסיפורת הישראלית"; דן מירון על אצ"ג; ועוד.

   

  בשירה מביאה חוברת זו שירים נוספים מאת סימון נחמיאס (איתן נ. גלס; שירים שלו פורסמו לראשונה בחוברת 21), וכן שירים מאת גבריאל פרייל, נתן זך, יוסף שרון, אורי ברנשטיין, יוסף יחזקאל, יצחק לאור, חזי לסקלי, לאה איילון, חמוטל בר-יוסף, ואחרים.

   

  בסיפורת מביאה החוברת את "רשימותיו של מטורף" מאת גוגול בתרגומה של נילי מירסקי; קטע מתוך 'W או זכרון-הילדות' מאת ז'ורז' פרק בתרגומה של אביבה ברק; סיפורים של גדי טאוב, רונית מטלון, אורלי קסטל-בלום; ועוד.

   

  זו החוברת האחרונה של כתב-העת 'סימן קריאה', לאחר עשרים שנות פעילות. 'סימן קריאה' טיפח משוררים משמעותיים, הביא למהפכה בסיפורת העברית, השפיע על נורמות התרגום בארץ ועמד על נחיצותם של מחקר וביקורת לחיי ספרות. בשנות השבעים והשמונים הוא היה כתב-העת המרכזי בספרות העברית. עם ייסודה של סדרת "הספריה החדשה" בעריכת מנחם פרי עבר מוקד הפעילות של ספרי סימן קריאה לעריכת הסדרה, המביאה בעיקר סיפורת, במקור ובתרגום.

  כל חוברות כתב-העת סימן קריאה >>


  סוג: כתב-עת
  סדרה: ספרי סימן קריאה
  שם הספר: סימן קריאה 22 – רבעון מעורב לספרות
  הספר בלועזית: Siman Kri`a 22
  עריכה: דן מירון, מנחם פרי
  מספר עמודים: 447
  מועד הוצאה לאור: תשנ"א / 1991
   
   בניית אתריםבניית אתריםעיצוב: נעה לנדמן-שדה