שירים מספרי סימן קריאה: 
אנתולוגיה מצטברת
ציור נאיבי / מאיר ויזלטיר

 

  חפש
  חיפוש מתקדם
  סל ההזמנות
  ספרים שמחזירים לקריאה
  הספריה הקטנה ב-22 ₪
  מארזים בפחות מחצי מחיר
  מציאוֹת
  המהדורה ההיסטורית
  סופרי הבית
  מקור
  תרגום
  הספריה החדשה לשירה
  לטינו בעריכת טל ניצן
  קלאסיקה
  עיון ותיעוד
  אנתולוגיות
  כתב-העת סימן קריאה
  קיים בדיגיטלי
  מתנה למצטרפים חדשים
  בתוכנית העבודה
  כתבי יד
  הוצאת הקיבוץ המאוחד
  אתר מנחם פרי
  המלצת השבוע
  שירים בסימן קריאה
  הישארו מעודכנים
  תקנון אתר

  'אשה בורחת מבשורה' זוכה לשבחים גדולים בארצות-הברית ובבריטניה

  ספרו של דויד גרוסמן, 'אשה בורחת מבשורה', שראה אור בספטמבר בארצות-הברית ובבריטניה בתרגומה של ג'סיקה כהן, זוכה לשבחים גדולים. "זהו אחד מאותם רומאנים שנותנים הרגשה שהם חוללו שינוי בעולם"; " אחד הרומאנים הטובים ביותר שראו אור בכל שפה בעשורים האחרונים"; "כיוון הכי גבוה שאפשר והשיג את הכול"; ואלה הן רק כמה דוגמאות.
  עטיפת הספר בארה"ב ובקנדה עטיפת הספר בבריטניה

  שם הספר באנגלית: To the End of the Land. הנה מבחר ציטוטים מן הביקורת:

   

  The New York Times / Sunday Book Review

  מתוך רשימתו של קולם טויבין

   

  ההצלחה של 'אשה בורחת מבשורה' ליצור ולתַזמֵר עולם שמעניק הן למציאות והן להד שלה את מלוא נוכחותם היא עדות לכישרונו של גרוסמן, ואף לגאוניותו, ככותב רומאן. הוא טווה את תמציתם של החיים האישיים אל תוך האריג של ההיסטוריה במיומנות עדינה ומכוּונת; הוא יצר פנורמה של כוח רגשי עוצר נשימה (...) עם דמויות שחייהן מגולפים בפרטים מלאי חיים ומיוחדים במינם. בעוד שהרומאן שלו ניחן בתנופה הכבירה של טרגדיה טהורה, לעתים הוא גם משועשע, ומושך-לב לחלוטין; הוא מלא בפרטים המקוריים והבלתי-צפויים של חיים ביתיים, של הצורות והצללים שאופפים את האהבה והזיכרון, ושל הקצוות החדים והמיואשים של אובדן ופחד.

   

  גרוסמן מפגין שליטת אמן בחיים הרגשיים של הרומאן (...) תהא זו לשון המעטה לומר שזהו רומאן אנטי-מלחמתי, ובכל מקרה תוויות כאלה חוטאות לתנופה הגדולה שלו, לדרגות הסימפתיה שלו (...) וישנו הסיפור עצמו, הנפרש בזהירות ובכנות, בשנינות וברכּות ובהבנה נדירה. זהו אחד מאותם רומאנים שנותנים הרגשה שהם חוללו שינוי בעולם.

   

  לביקורת המלאה הקליקו כאן >>>

   
  The New Republic

  מתוך רשימתו של רוברט אלטר, פרופסור לספרות עברית באוניברסיטת ברקלי ומתרגם

   

  שלושה רומאנים עבריים גדולים מתעדים את תחנות-הדרך המייסרות של ההתנסות הציונית: 'תמול שלשום' של עגנון; 'ימי צקלג' של ס. יזהר; וספרו של דויד גרוסמן 'אשה בורחת מבשורה'. זהו ספרו העוצמתי ביותר של גרוסמן – לעתים קרובות מכאיב רגשית, ועם זאת עשיר בתחושת חיים מורכבת החורגת אל מעבר לכאב האיום שהספר מתאר.

   

  'אשה בורחת מבשורה' הוא הרומאן המובהק של המצב הישראלי הנוכחי, אך הוא מתייחס בעוצמה רבה גם לרגשות ולפחדים וליחסים שצריכים להיות מוכרים לקוראים בכל מקום. הגרוסמן הריאליסטי הקסום של 'עיין ערך: אהבה' צמח במשך השנים לאמן הריאליזם, אשר מתעניין בדקויות פסיכולוגיות ובמורכבויות והעמימויות של יחסים אנושיים. זהו הישגו הגדול ביותר עד כה, ומניסיוני האישי כקורא, זהו אחד הרומאנים הטובים ביותר שראו אור בכל שפה בעשורים האחרונים.

   

  לתחילת המאמר הקליקו כאן >>> [המאמר המלא פתוח למנויים בלבד]  The Independent

  מתוך רשימתה של לינדה גראנט

   

  קשה להעריך את שיעור הישגו של גרוסמן בלי להשתמש בקלישאות של מבקרים. הוא כיוון הכי גבוה שאפשר ברומאן שעוסק בשאלות הגדולות של אהבה, אינטימיות, מלחמה, זיכרון, ופחד מהתאיינות אישית ולאומית – ובאופן מדהים השיג את הכול. יהיה עלינו לקרוא ולשוב-ולקרוא את 'אשה בורחת מבשורה' כדי להתחיל לגרד את פני השטח של שאיפותיו לקרצף עד זוב דם את הלב האנושי.

   

  לביקורת המלאה הקליקו כאן >>>

   


  The Guardian

  מתוך רשימתה של ג'קלין רוס

   

  זהו ללא עוררין אחד הרומאנים העוצמתיים והמרגשים ביותר שקראתי אי פעם.

   

  לביקורת המלאה הקליקו כאן >>>


   

  הספריה החדשה ספרי סימן קריאה / הוצאת הקיבוץ המאוחד, ת"ד 2104, בני ברק 5112002, טל. 03-5162704
   בניית אתריםבניית אתריםעיצוב: נעה לנדמן-שדה