שירים מספרי סימן קריאה: 
אנתולוגיה מצטברת
ציור נאיבי / מאיר ויזלטיר

 

  חפש
  חיפוש מתקדם
  סל ההזמנות
  מבצע גיבורות
  מארזים בחצי מחיר
  הספריה הקטנה ב-29 ₪
  מציאוֹת
  מקור
  תרגום
  הספריה החדשה לשירה
  לטינו בעריכת טל ניצן
  קלאסיקה
  עיון ותיעוד
  אנתולוגיות
  כתב-העת סימן קריאה
  קיים בדיגיטלי
  מתנה למצטרפים חדשים
  אנשי הספריה ממליצים
  בתוכנית העבודה
  כתבי יד
  הוצאת הקיבוץ המאוחד
  המלצת השבוע
  שירים בסימן קריאה
  הישארו מעודכנים
  תוצאות חיפוש של    בקטגוריה  
  אושר סמוי
  מאת: קלאריס ליספקטור
  רבים מסיפורי `אושר סמוי` חותרים לרגע של משבר, רגע מכאיב ומענג של גילוי מהותי, רגע שבו נוגעים בקרקעית, המבשר שינוי מכריע. לפעמים דווקא טעות חמורה היא זו שפותחת במקרה את הדלת הזאת. כך או כך, זה רגע של התעוררות לחיים – לחיים הממשיים שהתמהמהו.
  אי נעלם: שלושה סיפורים על איש ואשה
  מאת: ז'וזה סאראמאגו
  הסיפור על האי הנעלם, קנטאור, פיצוי – שלושה סיפורים שבהם מביט סאראמאגו, בשלושה סגנונות ומשלוש פרספקטיבות, ב"אי הנעלם": איש ואשה לבדם.
  דברי ימי מינזר
  מאת: ז'וזה סאראמאגו
  ספרו פורץ-הדרך של סאראמאגו, שעימו זכה להכרה עולמית. "אותה דרך כתיבה רבת-פיתולים, פעמים אירונית ורוננת ופעמים מקוננת ומתעלה לקרשנדו טראגי, היא הסגולה העושה את `דברי ימי מנזר` לרומאן נפלא". (יורם ברונובסקי)
  דרך הייסורים של הגוף
  מאת: קלאריס ליספקטור
  במאי 1974, בשיא תהילתה בברזיל, מפרסמת ליספקטור 13 מעֵין-סיפורים, שאת כולם כתבה לדבריה תוך ימים אחדים, לפי הזמנת העורך שלה. זה ספרון שהיא מכריזה עליו בפתחו שהוא "זבל" ולא ספרות, וכי תתבייש אם ילדיה יקראו אותו. ליספקטור מתפרעת.
  האדם המשוכפל
  מאת: ז'וזה סאראמאגו
  מורה להיסטוריה בבית-ספר תיכון שואל סרט וידיאו, שהמליץ עליו חבר-לעבודה: בידור של שעה-וחצי, שיוכל להסיח את דעתו מן הדכדוך שלו. לאימתו הוא מגלה ששחקן-משנה בסרט, המופיע בתפקיד צדדי של פקיד-קבלה בבית-מלון, הוא בן-דמותו, דומה לו כמו תאום-זהה בכל פרט.
  הבשורה על פי ישו
  מאת: ז'וזה סאראמאגו
  ישו, שהידועה-בציבור שלו היא מרים המיגדלית, מסרב למות כמשיח של דת חדשה ומעדיף למות כמלך היהודים, כדי לסכל את תוכניתו האימפריאליסטית של אל, שמאס באלוהותו על עם קטן ומבקש להקים לו כנסייה כלל-עולמית. רומאן נועז המתיך יחד הומור עם סיפור קורע-לב וחכם.
  הטרילוגיה: על העיוורון, כל השמות, המערה
  מאת: ז'וזה סאראמאגו
  "לטרילוגיה הזו אין שם. היא מתחילה ב'על העיוורון' המופתי, ממשיכה ב'כל השמות' הנהדר, ומגיעה לסיומה ב'המערה', המשך ישיר כמעט לשני קודמיו המגיב עליהם באופן מבריק". (נועה מנהיים)
  המערה
  מאת: ז'וזה סאראמאגו
  סיפּריָאנוֹ אַלגוֹר, קדר בן 64, חי בכפר עם בתו מרתה ועם בעלה מרסאל, עד שיום אחד נפסקת הדרישה לכלי החימר שלו. רק סאראמאגו יכול להפיח רוח-חיים כזאת, חום אנושי כזה, זרימה עוצרת נשימה, בחומריו של הרומאן. האלכימיה של כישרונו העצום הופכת כאן את החימר לזהב ספרותי.
  הסיפור על האי הנעלם
  מאת: ז'וזה סאראמאגו
  איש אחד התדפק על שער המלך, ואמר לו, תן לי ספינה"... אגדה מודרנית שהקריאה בה היא תענוג צרוף של רגש, שנינות וקסם, עם 27 ציורי צבע של אסף בן צבי.
  הרוח שורקת בעגורנים
  מאת: לידיה ז'ורז'
  סיפור אהבתם יוצאת-הדופן, הפשוטה והנורמלית כל-כך, של אנטונינו, בן למשפחת מהגרים אפריקנים, ומילנה, יתומה שגדלה אצל סבתה – ילדה בת 7 בגוף של אשה בת 30, ואחת הדמויות היותר מרגשות בספרות. ההיתקלות בין שתי המשפחות, השחורה והלבנה, תחולל מעשים אפלים.
  התשוקה על־פי זֶ'.אַ.
  מאת: קלאריס ליספקטור
  ספר הסיפורת השביעי של ליספקטור, הסופרת הנערצת של ברזיל, הוא סיפור אימה הגוּתי שרבים רואים בו "אחת היצירות הכי חשובות בספרות הברזילאית". זֶ'.אַ. מספרת בו לנמען בדוי על חוויה קיומית מבעיתה ששינתה את כל הבנת החיים שלה.
  חוט האופק / רקוויאם
  מאת: אנטוניו טאבוקי
  שני רומאנים קצרים. `חוט האופק` נפתח כסיפור בלשי. אל חדר-המתים של בית-חולים בעיר-חוף איטלקית מובאת גופה של צעיר אלמוני. שְׁפּינוֹ, עובד חדר-המתים, מתחיל להתחקות אחר זהותו של הצעיר שעברו מחוּק... המספר של `רקוויאם` קבע פגישה עם פסואה (המת!) בשעה 12...
  כל השמות
  מאת: ז'וזה סאראמאגו
  סניור ז`וזה הוא פקיד-רישום בלשכה הכללית למרשם תושבים, שבלילותיו אוסף גזרי עיתונים על אנשים מפורסמים. לילה אחד משתרבב לידיו בטעות כרטיס-רישום של אשה אלמונית, גרושה בת 36; ומרגע זה משתנים חייו.
  ליל הנשים השָׁרות
  מאת: לידיה ז'ורז'
  זו פעם רביעית שאנו זוכים לראות בעברית עד כמה לידיה ז'ורז' – הסופרת הגדולה של פורטוגל – פשוט יודעת לכתוב. כוחה הלשוני, המנעד הרגשי שלה, החשמל של ההתרחשות, אוחזים כאן בקוראים בעוצמתם הטהורה.
  מדריך לציור ולקליגרפיה
  מאת: ז'וזה סאראמאגו
  ה. הוא צייר פורטרטים בעל מוניטין, המצייר בשביל בני ליסבון מן המעמד הבורגני הגבוה – דיוקן שלרוב הוא שקר מתחנף. לפתע מתעוררת בו שאיפה שהציור שלו יגלה את דמותו האמיתית של המודל שלו.
  123 הבא
   

  הספריה החדשה ספרי סימן קריאה / הוצאת הקיבוץ המאוחד, ת.ד. 2104, בני ברק 5112002, טל. 03-5162704
   בניית אתריםבניית אתריםעיצוב: נעה לנדמן-שדה